Pri autonehode zrazili diviaka, utratiť ho mali prísť poľovníci. Trpieť ho nechali 5 hodín

Pri autonehode zrazili diviaka, utratiť ho mali prísť poľovníci. Trpieť ho nechali 5 hodín

VLKOVÁ / Takmer päť hodín trpel zrazený diviak vedľa cesty medzi Vlkovou a Abrahámovcami. Kežmarskí policajti museli v tomto úseku riadiť dopravu a napriek výzvam márne čakali na poľovníkov, ktorí mali zviera utratiť.

Kežmarskí policajti riadili cestu od pol piatej rána. Pri ceste ležal zranený diviak, ktorý zrejme po zrážke s autom mal poranené končatiny. Zviera sa nemohlo postaviť a trápilo sa takmer päť hodín napriek tomu, že polícia kontaktovala kompetentných, aby situáciu prišli čo najskôr riešiť. Polícia totiž nemá oprávnenie zviera utratiť pokiaľ nikoho neohrozuje. Na poľovníkov ale čakali márne. 

Vedúci pozemkového a lesného odboru v Kežmarku, Vladimír Harabin, povedal, že na vine je legislatívny spor. "Sú tam poľovnícke združenia, ktoré majú medzi sebou konflikt." Nakoniec na miesto dorazili poľovníci z Vlkovej, tých volali z úradu ako posledných. Oni tvrdia, že to miesto pritom patrí im a nechápu, prečo teda úrady neoslovili priamo ich, keď spor majú medzi sebou združenia susedných revírov.

"Všetko sa zorganizovalo tak, aby tá zver netrpela. Kde nastala komunikačná chyba nám nie je známe," vraví predseda poľovníckeho združenia z Vlkovej, Juraj Kulík. Zviera oslobodili od bolesti okolo 09:00 a jeho telo odviezli na odbery. 

Pozrite si archívnu reportáž o podobnom prípade: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

23:00 Neporaziteľný: Návrat kráľa
00:50 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
02:30 Krimi
22:30 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
01:25 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela III.
01:55 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela IV.
22:55 ŽREBOVANIE
23:05 Vraždy, ktoré šokovali
00:05 Vraždy, ktoré šokovali
22:50 Volám sa Caillou V.
23:15 Fix a Foxi II.
23:40 Timothy ide do školy
22:20 Dívka z románu
23:55 Hele Muppete, kdo tady vraždí?
01:20 Vrtěti ženou