Dovolenka s Vadalom? Štátna tajomníčka ministerstva financií má čo vysvetľovať

Dovolenka s Vadalom? Štátna tajomníčka ministerstva financií má čo vysvetľovať

BRATISLAVA / Zdá sa, že Antonino Vadala mal aj iné konexie medzi vysoko postavenými štátnymi úradníkmi. Podpredsedníčka parlamentu Lucia Nicholsonová prišla s informáciami, že strávil dovolenku s dnešnou štátnou tajomníčkou ministerstva financií Danou Meager a jej vtedajšími kolegyňami z Finančnej správy.

"Máme k dispozícii informáciu, že v lete 2014 boli so spomenutými Talianmi na dovolenke," povedala na tlačovke Nicholsonová. Hovorila o trojici žien, v tom čase vysoko postavených úradníčok Finančnej správy. Dovolenkovať s Antonínom Vadalom mala dnešná štátna tajomníčka Dana Meager. S nimi vtedajšia riaditeľka osobného úradu Finančnej správy Soňa Karabelli a šéfka boja proti podvodom Lucia Fecková. 

Danu Migr sa po celý deň nepodarilo kontaktovať. Napokon odpovedala SMSkou, že stanovisko k danej veci poskytne až na druhý deň. So Soňou Karavelli, ktorá už na Finančnej správe nepracuje, sa redakcii TV JOJ nepodarilo spojiť. 

Asi najobšírnejšie sa k obvineniam vyjadrila Lucia Fecková. Síce pripúšťa, že v auguste 2014 bola na dovolenke v Taliansku, tvrdí ale, že neprišla do styku so žiadnym členom rodiny Vadalovcov. "Skutočnosti vzťahujúce sa na môj pobyt v Taliansku v uvedenom období sú účelovo spájané s verejne publikovanými kauzami, voči čomu sa ostro ohradzujem a považujem zverejnenie takejto informácie v súvislosti s medializovanými kauzami za závažné porušenie práva na ochranu môjho súkromia!“

Fecková navyše uviedla, že je svoje tvrdenie ochotná dokázať na detektore lži. Jej zasa šéf finančnej správy Imrecze odkázal, že celý jej prípad nechá preveriť svojou inšpekciou.

​Aktualizácia: Reakcia Dany Meager

"Jednoznačne vyhlasujem, že som nežila s AV v spoločnej domácnosti ako to v písomnej otázke podsunula pani Šimíčková z News and Media. Letnú dovolenku v Taliansku som v roku 2014 trávila s mojou rodinou a úhradu za ubytovanie viem preukázať výpisom z môjho osobného bankového účtu. Podsúvané špekulácie a domnienky o mojej spoločnej dovolenke v Kalábrii (pozn.: v tejto oblasti Talianska som sa nikdy v živote nevyskytla), ani za účasti mojich bývalých kolegýň z finančnej správy, absolútne a rezolútne vylučujem. Za relevantnú považujem otázku novinárskej obce ako hodnotím situáciu, ktorá vznikla okolo AV. V súčasnosti prebiehajú v súvislosti s osobou Antonina Vadalu procesné úkony v rámci trestného konania, môžem sa k danej situácii vyjadriť veľmi obmedzene. Avšak chcem uviesť, že k osobe a činnosti osoby AV som už v roku 2014/2015 poskytovala polícii všetky mne dostupné informácie a teda som konala v súlade s platnými právnymi predpismi. Zároveň si dovolím obrátiť vašu pozornosť na fakt, že som takto konala už pred pár rokmi a bez vyvolaného tlaku médii či verejnosti. S vyjadrením úcty pani poslankyni Nicholsonovej, bola som to práve ja, ako jedna z prvých verejne činných osôb, ktorá políciu na osobu AV upozornila."

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

16:00 NAŠI I.
16:35 ZÁCHRANÁRI
17:30 NOVINY
16:05 Simpsonovci VIII.
16:30 Simpsonovci IX.
16:55 Kutyil s.r.o.
16:10 Vražedné čísla V.
17:10 Vtierka Castle II.
18:05 Súdna sieň
16:00 Krtko
16:35 Macko Uško
16:45 Okido I.
16:05 Pomáda: Živě
18:25 Zoolander No. 2
20:15 Neklidná mysl