Podľa polície napadli miestneho poslanca. Štyria muži sa postavili pred súd

Podľa polície napadli miestneho poslanca. Štyria muži sa postavili pred súd

PREŠOV / Okresný súd v Prešove rozhodoval o väzbe štyroch mužov, ktorí podľa polície v obci Chmeľov napadli miestneho poslanca, a to priamo na jeho pozemku. Na pomoc mu pribehol aj sused, ktorý skončil po bitke so štyrmi stehmi na hlave.

Stalo sa to ešte minulý týždeň, keď pred polnocou išla partia mužov po dedine. Podľa opisu jedného z napadnutých vošli do dvora. Sám najprv netušil, čo chceli. Spočiatku ich slušne vyzval, aby odišli, no to nezabralo. Neskôr sa vrátili aj s posilami. Podľa jeho opisu to bolo mimoriadne brutálne. Muži z osady si priniesli na pomoc i drevené hranoly. Bitku schytal aj sused miestneho poslanca, ktorý mu prišiel na pomoc.

Polícia v početných posilách zadržala v miestnej osade dohromady štyroch ľudí. Tí už majú na krku obvinenie. U všetkých prokurátor navrhol vzatie do väzby. Dvaja budú napokon stíhaní na slobode. "Vyšetrovateľ všetkých štyroch mužov obvinil zo zločinu ťažkej ujmy na zdraví v štádiu pokusu a z prečinu porušovania osobnej slobody," uviedol policajný hovorca v Prešove Daniel Džobanik.

U jedného z nich podľa súdu dôvody na väzbu neboli, u ostatných troch áno. Stíhaný na slobode však bude ešte jeden z nich. Súdu postačil jeho písomný sľub. "Súd nahradil väzbu písomným sľubom obvineného za súčasného uloženia dohľadu probačného a mediačného úradníka," uviedla hovorkyňa Krajského súdu v Košiciach Ivana Petrufová. 

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:00 Krúdovci
10:00 Avengers: Endgame
14:05 Mission: Impossible
09:45 Skutočné príbehy
11:00 Slnečná
12:45 Dr. Ludsky
09:10 Tanec je moja vášeň
11:35 Kosti III.
12:35 Kosti III.
09:35 Sníček a Dúhalka
09:50 Knihy od Stonožky
10:00 Cesta za pokladom
09:20 Gagarin
11:25 Tankový prapor
12:55 Twilight sága: Rozbřesk - 2. část