Na mínusové teploty doplatil 60-ročný muž. Policajti ho našli pod schodmi paneláku

Na mínusové teploty doplatil 60-ročný muž. Policajti ho našli pod schodmi paneláku

PREŠOV / Polícia objavila bezvládne telo 60 - ročného bezdomovca, ktorý sa pravdepodobne pred zimou snažil ukryť pod schodami jedného z panelákov.

Pod schodmi jedného z vchodov prešovského paneláku našli nehybné telo 60-ročného muža. Bol schúlený, nedýchal a pomôcť mu nedokázali už ani privolaní záchranári. 

Muža bez známok života si všimli náhodní okoloidúci. V minulosti ho tu ale nevídali. "Nevidela som tu nič, ani tie handry, čo sú tu pohádzané. Nikoho som tu nevidela prespávať," potvrdila jedna z obyvateliek sídliska.

Prečo sa schúlil práve pod tento vchod a nevyhľadal niečo teplejšie a bezpečnejšie si nikto nevie vysvetliť.

"Pri prvotnej obhliadke tela nebohého muža neboli nájdené žiadne známky cudzieho zavinenia, " uviedla Jana Migaľová, hovorkyňa KR PZ, Prešov. Polícia začala trestné stíhanie pre usmrtenie a nariadila v tomto prípade pitvu. Podľa prvotných zistení po pitve zomrel na podchladenie.

Pre ľudí na ulici môžu mať aj teploty tesne nad nulou smrteľné následky. Často s pridruženými chorobami a neraz aj v kombinácií s alkoholom môže podchladenie skončiť smrťou. Jedna z okoloidúcich potvrdila, že podobné prípady nie sú ojedinelé: "Asi pred dvomi rokmi našli na lavičke mŕtveho."  

"Hlavne v kombinácii s neliečenými chronickými ochoreniami, pri nedostatku pohybu a pri konzumácii alkoholu alebo iných tlmiacich látok, dochádza veľmi často k podchladeniu. To môže mať za následok poruchu srdcového rytmu a vedomia, ktoré vedú k smrti," potvrdil Igor Krupa, lekár košickej záchranky.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 V SIEDMOM NEBI
22:50 Pravda alebo odvaha
01:05 Oheň 2
20:25 Grizly
22:25 Bláznivá služobka
00:15 Až do smrti
20:55 Myšlienky vraha III.
21:50 Spravodlivosť v krvi IX.
22:45 Vikingovia V.
21:20 Bob staviteľ XV. - XVIII.
21:30 Krtko
22:00 Kúzlovanie
20:15 Red 2
22:20 Únos
23:55 Černá skříňka