Za dopravnú nehodu dostal od poisťovne peniaze. Teraz ich musí vrátiť

Za dopravnú nehodu dostal od poisťovne peniaze. Teraz ich musí vrátiť

PREŠOV / Poisťovňa mu po dopravnej nehode za opravu jeho auta vyplatila vyše 1 400 eur. Teraz chce peniaze späť. Podľa polície sa to môže stať komukoľvek.

Eduard požičal svoje auto klientovi, ktorý s ním ale nabúral. Navyše mal v dychu aj alkohol a bol určený vinným z kolízie. Eduard postupoval tradične. Dal škody na aute obhliadnuť a obrátil sa na poisťovňu. "Požiadali sme vyplatiť škodu na našom vozidle. Koncom októbra nám peniaze nabehli na účet," hovorí Eduard. Nešlo o malú sumu, schválili im viac ako 1 400 eur. 

V januári ale prišiel šok. Poisťovňa odrazu žiadala, aby im peniaze vrátili. "Sme prekvapení z toho a zúfalí, pretože peniaze sa minuli na opravu," pokračuje majiteľ poškodeného auta. Podľa policajného hovorcu nejde o nič nezvyčajné. Vyšetrovanie neho má totiž dve fázy. Objasňovanie a prejednanie. 

"Ak sa pri objasňovaní priestupku, napríklad pri dopravnej nehode, zistí páchateľ, predloží sa správa o výsledku objasňovania priestupku aj spolu s doposiaľ zistenými dôkazmi správnemu orgánu na prejednanie priestupku," vysvetľuje postup hovorca polície Daniel Džobanik. A práve rozhodnutie správneho orgánu je kľúčové. Nehodu prešetrí ešte aj súdny znalec a jeho závery môžu byť odlišné od tých, ku ktorým prišiel policajt na mieste. 

Podľa polície je preto dôležité, aby majiteľ vozidla počkal až do rozhodnutia správneho orgánu. Eduard to ako mnohí nevedeli a bude musieť pravdepodobne vrátiť peniaze poisťovni. 

Odborníci radia ako zvládnuť krízové situácie na ceste: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

14:50 Dobrodružstvá pána Peabodyho a Shermana
16:30 Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik
19:00 Krimi
16:00 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
16:50 Najkrajšie bývanie II.
17:50 Najkrajšie bývanie II.
16:00 Hooten a Lady: Lovci pokladov
20:10 Myšlienky vraha VII.
21:00 Myšlienky vraha VII.
16:00 Hoota a Snoz
16:30 Príšerky zo skúmavky
16:45 Pat a Mat
15:10 2 Bobule
16:55 LOL
18:40 O myšce a medvědovi