Streľba na strednej škole si vyžiadala 17 obetí. Ďalších 13 je zranených

15.02.2018 12:37 Noviny.sk Krimi

Streľba na strednej škole si vyžiadala 17 obetí. Ďalších 13 je zranených

FLORIDA / Streľba na strednej škole v Parklande na Floride v USA si vyžiadala 17 mŕtvych a ďalších 13 je zranených, uviedol šerif okresu Broward Scott Israel. Dve tamojšie nemocnice oznámili, že majú v starostlivosti 13 postrelených, z ktorých päť je v kritickom stave.

Podozrivým útočníkom je 19-ročný niekdajší študent Nicolas Cruz, ktorého zo školy vylúčili. Momentálne sa nachádza vo väzbe a vyšetrovatelia začínajú zisťovať, čo sa vlastne stalo. Podozrivý strelec mal podľa agentúry AP najmenej jednu pušku. Šerif Israel upresnil, že 12 obetí zomrelo vo vnútri budovy, dve telá našli v okolí školy, ďalší na ulici a dve obete podľahli zraneniam v nemocnici. Medzi mrtvými sú študenti aj dospelí.

​Na mieste okrem polície zasahovalo veľa sanitiek a hasičských áut. Televízna stanica NBC6 na svojich záberoch z vrtuľníku v priamom prenose ukázala evakuáciu desiatok detí a taktiež jedného človeka, ktorého nakladali do sanitky.

Devätnásťročný Cruz sa údajne aj v minulosti správal agresívne, a to k svojej bývalej priateľke. Istý čas bol aj v starostlivosti lekárov na psychiatrickej klinike. Jeden zo študentov pre AP uviedol, že Cruza vyhodili zo školy v minulom školskom roku pre bitku. Cruz sa vtedy pobil s novým priateľom svojej bývalej priateľky a škola ho vylúčila pre disciplinárne dôvody. 

Polícia sa zaujíma aj o Cruzove kontakty na sociálnych sieťach. Podľa policajného veliteľa Scotta Israela sú niektoré z materiálov veľmi znepokojujúce. Jeden zo študentov, ktorému sa podarilo z miesta streľby utiecť, povedal, že Cruza spoznal podľa fotografie na instragrame, na ktorej pózoval s puškou. Pamätá si ho ako nesmelého študenta, skôr samotára. 

Cruz sa na instragrame zaoberal zaoberal témou zabíjania zvierat. Ku škole prišiel s poloautomatickou zbraňou AR-15 a najprv začal strieľať vonku pred školou, krátko pred koncom vyučovania.  Potom vošiel do školy a strieľal ako po žiakoch, tak po učiteľoch.

Zdroj: noviny.sk, ČTK

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:55 ZBOHATNITE S JOJKOU
01:00 Super poliši
03:05 Krimi
22:45 12 podmienok dedičstva: Nekompromisný osud
01:05 Webmaster
02:05 Hoď svišťom
23:05 Prison Break: Návrat
01:00 Myšlienky vraha: Za hranicami
02:35 Prison Break: Návrat
23:05 Fix a Foxi
23:30 Príbehy dvoch myší II.
23:55 Zabi nudu!
22:40 Reportér
00:35 Matky na tahu
02:10 Posedlá