Streľba na strednej škole si vyžiadala 17 obetí. Ďalších 13 je zranených

15.02.2018 12:37 Noviny.sk Krimi

Streľba na strednej škole si vyžiadala 17 obetí. Ďalších 13 je zranených

FLORIDA / Streľba na strednej škole v Parklande na Floride v USA si vyžiadala 17 mŕtvych a ďalších 13 je zranených, uviedol šerif okresu Broward Scott Israel. Dve tamojšie nemocnice oznámili, že majú v starostlivosti 13 postrelených, z ktorých päť je v kritickom stave.

Podozrivým útočníkom je 19-ročný niekdajší študent Nicolas Cruz, ktorého zo školy vylúčili. Momentálne sa nachádza vo väzbe a vyšetrovatelia začínajú zisťovať, čo sa vlastne stalo. Podozrivý strelec mal podľa agentúry AP najmenej jednu pušku. Šerif Israel upresnil, že 12 obetí zomrelo vo vnútri budovy, dve telá našli v okolí školy, ďalší na ulici a dve obete podľahli zraneniam v nemocnici. Medzi mrtvými sú študenti aj dospelí.

​Na mieste okrem polície zasahovalo veľa sanitiek a hasičských áut. Televízna stanica NBC6 na svojich záberoch z vrtuľníku v priamom prenose ukázala evakuáciu desiatok detí a taktiež jedného človeka, ktorého nakladali do sanitky.

Devätnásťročný Cruz sa údajne aj v minulosti správal agresívne, a to k svojej bývalej priateľke. Istý čas bol aj v starostlivosti lekárov na psychiatrickej klinike. Jeden zo študentov pre AP uviedol, že Cruza vyhodili zo školy v minulom školskom roku pre bitku. Cruz sa vtedy pobil s novým priateľom svojej bývalej priateľky a škola ho vylúčila pre disciplinárne dôvody. 

Polícia sa zaujíma aj o Cruzove kontakty na sociálnych sieťach. Podľa policajného veliteľa Scotta Israela sú niektoré z materiálov veľmi znepokojujúce. Jeden zo študentov, ktorému sa podarilo z miesta streľby utiecť, povedal, že Cruza spoznal podľa fotografie na instragrame, na ktorej pózoval s puškou. Pamätá si ho ako nesmelého študenta, skôr samotára. 

Cruz sa na instragrame zaoberal zaoberal témou zabíjania zvierat. Ku škole prišiel s poloautomatickou zbraňou AR-15 a najprv začal strieľať vonku pred školou, krátko pred koncom vyučovania.  Potom vošiel do školy a strieľal ako po žiakoch, tak po učiteľoch.

Zdroj: noviny.sk, ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:15 Byť zdravý je výhra
18:55 Simpsonovci XXX.
19:30 Profesionáli II.
20:30 Letecké katastrofy XVII.
19:00 Súdna sieň
20:10 Myšlienky vraha VII.
20:55 Kosti
19:15 Garfield II.
19:35 Arthur a Minimojovia
20:00 Z rozprávky do rozprávky
18:40 Hvězda na střední
20:15 Kukuřičný ostrov
22:10 Nevlastní dcera