Po uhasení požiaru našli hasiči v zhorenisku telo

Po uhasení požiaru našli hasiči v zhorenisku telo

TERCHOVÁ / V noci, z utorka na stredu, horela v časti Vyšní Berešovci chalupa. Na mieste zasahovalo 20 hasičov. Po jej uhasení našli hasiči v zhorenisku telo. Pri požiari chalupy zahynul 67-ročný Ján. Vdovec žil sám a v drevenici si kúril len malou pieckou.

Po príchode na miesto bol požiar už vo vysokom štádiu horenia. Plamene zachvátili celú strechu. Pri požiari zasahovali profesionálni i dobrovoľní hasiči z Terchovej, profesionálni hasiči zo Žiliny a Žilinská záchranná brigáda. "Zásah sťažovalo silné zadymenie vnútorných priestorov a už značne prehorená drevená stropná konštrukcia, ktorá sa ešte pred príchodom našich jednotiek prepadla," uviedol riaditeľ hasičov v Žiline Jaroslav Kapusniak.

Požiar sa im podarilo lokalizovať o pol tretej ráno, 50 minút po tom, našli pri vykurovacom telese obhorené torzo ľudského tela. "K presnej príčine smrti a k totožnosti bola nariadená súdna pitva," uviedla policajná hovorkyňa v Žiline Jana Balogová.  Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania, cudzie zavinenie ale vylúčili.

Obyvatelia osady Vyšní Berešovci sa ešte nestihli spamätať z minuloročnej tragédie, keď pri rozsiahlom požiari zahynula matka a jej dve deti. Otec rodiny sa snažil rodinu zachrániť, no na následky vážnych popálenín o pár týždňov v nemocnici zomrel aj on.

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja - CELEBRITNÁ VÝZVA
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:20 Simpsonovci III.
18:45 Kutyil s.r.o. II.
19:30 TIPOS INFO
18:30 Súdna sieň
19:35 Prvé oddelenie II.
20:10 Kosti V.
18:35 Bolek a Lolek sa hrajú
18:45 Myšiak Anatole
19:10 Bob a Bobek králiky z klobúka
18:30 Rodinná loupež
20:15 Absurdistán
21:50 Za borovicovým hájem