Nafúkali ste po nehode? Nemusíte byť vinný, tvrdí polícia

Nafúkali ste po nehode? Nemusíte byť vinný, tvrdí polícia

BRATISLAVA / Ten z vodičov, ktorý po zrážke vozidiel nafúkal, je automaticky za nehodu vinný. Toto tvrdenie mnohí považujú za pravdivé. My sme sa ale na to opýtali polície i znalca z odboru dopravy a dozvedeli sme sa, že to vôbec neplatí.

Pri vážnejších dopravných nehodách na miesto prichádzajú všetky záchranné zložky. Potom, ako zaistia bezpečnosť všetkých zúčastnených, prípad preberá polícia. Musia dôkladne zaistiť stopy a určiť príčinu zrážky a kto ju spôsobil. 

Mnohí sú presvedčení o tom, že ak niekto z účastníkov nehody mal v dychu nameraný alkohol je jednoznačne vinný a ostatní si vydýchnu. To v praxi ale vôbec neplatí. "Treba povedať v prvom rade, že alkohol za volant neplatí. Na druhej strane nemôže byť technickou príčinou dopravnej nehody skutočnosť, že niektorý z vodičov nafúkal," informuje znalec z odboru dopravy, Róbert Rojko.

"Ak jeden z účastníkov mal pozitívnu dychovú skúšku na alkohol, neznamená to, že je automaticky vinníkom dopravnej nehody," potvrdil aj hovorca polície, Daniel Džobanik. Výhovorka typu ja som síce nabúral, ale ten druhý nafúkal a je preto vinný, neobstojí. "My sme technickí znalci, posudzujeme a vyhodnocujeme technickú príčinu nehody a nemusí to byť zrovna alkohol," dodáva Džobanik. 

Vodič, ktorý nafúkal, ale nehodu nespôsobil, bude posudzovaný samostatne. Trestu sa nevyhne. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

07:50 Delgo
09:50 NAŠI I.
10:20 NAŠI I.
09:00 NA CHALUPE
10:25 NOVÉ BÝVANIE
11:45 Diabol dvadsiatich tvárí
09:15 Policajt z L.A.
11:45 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VII.
13:50 Nákupné maniačky
09:20 Malý medvedík
09:45 ZáchranáRik II.
09:55 Cesta za pokladom
08:50 Tah pěšcem
10:55 Touha zvítězit
13:10 Megazkrat: Smrtící výpadek