Pád osemročného chlapca z lanovky prešetruje polícia

Pád osemročného chlapca z lanovky prešetruje polícia

VYSOKÉ TATRY / Zo sedačkovej lanovky vypadol iba osemročný chlapec. Stalo sa to v nedeľu dopoludnia na Štrbskom Plese. Na sedačke mal sedieť so svojím otcom. Zraneného chlapca ošetrovali dobrovoľní záchranári Tatranskej horskej služby, po páde s nimi komunikoval.

Chlapec spadol z približne osmemmetrovej výšky. To, že niečo nie je v poriadku si prvý všimol riaditeľ strediska, ktorý okamžite situáciu začal riešiť. "Sedačka odišla zo stanice štandardne, ľudia nastúpili, až v priebehu trate sme zistili, že tam visí dieťa," opisuje situáciu riaditeľ Peter Tomko. 

Visiace dieťa držal za ruku otec. Riaditeľ okamžite volal záchranárov a rýchlo dal pokyn na zastavenie lanovky, tá následne začala pomaly cúvať. Verili totiž, že chlapec sa udrží, kým sedačka dôjde späť do stanice. Chlapec už ale nemal viac síl a spadol na zem.

Otec nemal inú možnosť, ako vyjsť s lanovkou na svah a spustiť sa s lyžami k miestu. Jeho syna už medzitým ošetrovali záchranári. Dieťa podľa ich slov s nimi komunikovalo. Chlapca následne previezli do nemocnice v Poprade. "Dieťa utrpelo viacnásobné poranenia v oblasti brucha a panvy," informuje hovorca operačného strediska záchranárov, Andrej Hirjak. 

Momentálne je mimo ohrozenia života a leží s mamou v popradskej nemocnici.

Nešťastie už preveruje polícia, ktorá mala vypočuť rodičov aj dieťa.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
16:50 Dvaja policajti
19:30 TIPOS INFO
19:30 ŽREBOVANIE
18:55 Súdna sieň
20:10 Skutočný génius
21:00 C.S.I.: Kriminálka Miami IV.
19:05 Ruby z dúhy I.
19:20 Bob staviteľ XV. - XVIII.
19:35 Volám sa Caillou V.
18:25 Než přišla bouře
20:15 2 dny v Paříži
22:10 Domino