Za vraždu dôchodcu môže dostať až doživotie

Za vraždu dôchodcu môže dostať až doživotie Zdroj: Pablo/ilustračné
Devínska Nová Ves - Vyšetrovanie v prípade vraždy dôchodcu pokračuje. Obvinený je už umiestnený v cele policajného zaistenia.

Policajti v prípade streľby v Devínskej Novej Vsi podnikli potrebné kroky. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave vzniesol obvinenie z obzvlášť závažného zločinu vraždy 68-ročnému Gejzovi K. z Bratislavy, ktorý mal zastreliť svojho kamaráta 75-ročného Milana v Devínskej Novej Vsi.

Obvinený bol po vykonaní procesných úkonov umiestnený v cele policajného zaistenia. Vyšetrovateľ Policajného zboru v tejto súvislosti zároveň spracoval podnet na väzobné stíhanie obvineného.

K streľbe na schodoch v panelom dome na ulici Milana Marečka v Devínskej Novej Vsi, došlo vo štvrtok pred ôsmou hodinou večer. Potom, čo sa dvaja dôchodcovia pohádali v byte, vyšli na chodbu a utekali schodiskom. Gejza po svojom kamarátovi na poslednom schodisku, vedúcom do suterénu, vystrelil s legálne držanej zbrane.

Podľa polície mal 75-ročný Milan v tele 3 rany a  zraneniam podľahol na mieste. Gejzu zadržala priamo na schodoch policajná hliadka. Muža odviezli na policajného oddelenie, kde vypovedal. 

V prípade preukázania viny hrozí za úmyselné usmrtenie chránenej osoby (osoba vyššieho veku) v súlade s Trestným zákonom trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie.

Policajti na prípade stále pracujú. Motív strelby zatiaľ nie je známy.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:30 Bez servítky
05:05 Súdna sieň
05:55 Súdna sieň
07:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:10 Prvé oddelenie
05:30 Policajti v akcii
06:15 Nákupné maniačky
05:00 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Maxipes Fík
05:50 Dívka z divočiny
07:30 Americká Miss India
09:15 Na nože