Muža, ktorého policajti museli zastaviť výstrelmi do pneumatík, už obvinili

Muža, ktorého policajti museli zastaviť výstrelmi do pneumatík, už obvinili

VERNÁR / Prípad sobotňajšej streľby medzi obcami Vernár a Hranovnica má pokračovanie. Popradskí kriminalisti s kukláčmi zadržali 25-ročného muža. V nedeľu už v prípade padlo obvinenie. Muž je obvinený zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok.

Policajti chceli auto medzi Vernárom a Hranovnicou skontrolovať, no Dušan, namiesto toho, aby zastavil, šliapol na plyn. Ozvalo sa preto niekoľko varovných výstrelov, ani tie ale vodiča nespomalili a pokračoval v jazde. Policajti tak mierili na pneumatiky, ktoré zasiahli. 

Podľa informácií TV JOJ nechcel vodič po zastavení vystúpiť, a tak kukláči rozbili predné okno a Dušana vytiahli. Pätnásťročné dievča po výsluchu prepustili, no vodiča nie. V aute mu totiž našli stopy po drogách. Popradskí kriminalisti mu preto prehľadali aj byt v Spišskej Belej, kde našli marihuanu. "Podľa znaleckého skúmania zo zaisteného množstva by bolo možné pripraviť minimálne 357 obvykle jednorázových dávok drogy," uviedol policajný hovorca v Prešove Daniel Džobanik.

Podľa informácií TV JOJ sledovali popradskí kriminalisti Dušanovu nelegálnu činnosť už dlhšie. Akcia teda nebola náhodná a marihuana nebola jedinou látkou, ktorú našli. "Pri prehliadkach popradskí kriminalisti zaistili aj ďalšie veci súvisiace s drogovou trestnou činnosťou, ktoré budú podrobené znaleckému skúmaniu v ďalšom konaní," povedal Džobanik.

Dušan teda ostáva v cele, odkiaľ poputuje pred sudcu, ktorý rozhodne o jeho väzbe. "Popradský vyšetrovateľ obvinil 25-ročného muža zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok. Zároveň spracoval podnet na jeho vzatie do väzby," uviedol Džobanik. 

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:05 Súdna sieň
05:55 Súdna sieň
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:05 Nákupné maniačky
05:50 Policajti v akcii
06:50 Prvé oddelenie
05:00 Zabi nudu!
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:35 Mámy na nože
08:15 Rodinka
09:55 Věř mi