Nové fakty v prípade Beštia. Miroslav je obvinený z ďalších troch vrážd

Nové fakty v prípade Beštia. Miroslav je obvinený z ďalších troch vrážd

ZLIECHOV / Ohavný prípad, ktorý, zdá sa, nemá konca. Bezcitný muž zo Zliechova sa priznal k trom vraždám žien, podľa polície mal usmrtiť aj malé dievča. Policajný prezident Tibor Gašpar na tlačovej konferencii potvrdil, že 38-ročného Miroslava L. obvinili z ďalších troch vrážd.

Obete mal Miro spaľovať v krbe v dome v obci Zliechov. Následne ich zakopal na dvore. Kde presne, policajtom bez akýchkoľvek emócií aj ukázal. Šéf NAKA už v lete tvrdil, že počet obetí nie je konečný. To sa zrejme aj potvrdilo. Nové skutočnosti ukazujú, že Miroslav spáchal ešte ďalšie tri vraždy. "Môžem oznámiť v tejto chvíli, že má vznesené obvinenie za ďalšie tri vraždy a plus sa dokumentuje podozrenie z ďalších. Nemôžem to bližšie upresňovať, lebo štádium vyšetrovania to neumožňuje," informoval policajný prezident Tibor Gašpar. 

"V rámci plánu vyšetrovania prebiehajú úkony, ktoré sa týkajú súdnoznaleckej činnosti zo zaistených kostrových pozostatkov a biologických materiálov, kde kriminalisticko-expertízny ústav poskytne zásadné stanovisko k tým výsledkom. Priznanie z jeho strany nebolo potrebné," vyjadril sa Peter Hraško, riaditeľ NAKA.

Vzhľadom k novým skutočnostiam, sa tento masový vrah pravdepodobne zaradí k najbrutálnejším odhaleným vrahom v histórii slovenskej kriminalistiky. Obvinený sa priznal podľa polície k trom vraždám. Dve ženy a muža uškrtil. Štvrtá obeť by podľa polície mala byť len jeden a pol ročná Nina, ktorá je nezvestná už päť rokov.

Podľa forenzného psychológa ide v prípade vraha o osobnosť s črtami psychopatie. Napriek tomu je trestne zodpovedný a hrozí mu väzenie až na doživotie.  Akákoľvek náprava u neho podľa psychológa možná nie je. "Je to trvalá porucha osobnosti," tvrdí Gronský.

V tejto veci naša polícia veľmi úzko spolupracuje aj s českými kolegami. Aj tam sú totiž nezvestné osoby, ktoré zmizli v čase, keď tam býval obvinený.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Nový život
21:30 Nový život
22:35 Semafor
20:30 Nočný lovec
22:40 Kuriér: Zásielka smrti
00:40 Simpsonovci XXVI.
20:55 Myšlienky vraha IX.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas XII.
22:55 Hawaii 5.0 IX.
21:05 Okido I.
21:25 Bob staviteľ XV. - XVIII.
21:35 Krtko
20:15 Fukušima
22:20 Bublina
23:45 Negativ