Prípad primátora z Popradu, ktorý šoféroval opitý, prevzal nový prokurátor

Prípad primátora z Popradu, ktorý šoféroval opitý, prevzal nový prokurátor

POPRAD / Už takmer päť mesiacov trvá vyšetrovanie prípadu primátora Popradu, ktorý šoféroval pod vplyvom alkoholu. Vtedy ho policajti obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Popradská polícia aj prokuratúra sa už prípadom prestali zaoberať.

Policajná hliadka zastavila 16. augusta popoludní vozidlo, ktoré šoféroval primátor Popradu. Niekto údajne policajtov upozornil na to, že si sadá za volant pod vplyvom alkoholu. Primátor sa tak podrobil dychovej skúške, ktorá po prvom meraní ukázala hodnotu nad jedno promile alkoholu v dychu, a tak nasledovali ďalšie. "Výsledok bol nad jedno promile, iba jedna dychová skúška bola na úrovni pol promile alkoholu," uviedol policajný hovorca pre Prešov Daniel Džobanik.

Keďže jedna z hodnôt bola pol promile, policajti po vyše troch hodinách dychových skúšok primátora doviezli do popradskej nemocnice na odber krvi. O pár dní boli známe výsledky. "V krvi odobratej tri hodiny po skutku bola zistená hodnota 0,73 promile alkoholu, čo potvrdilo pozitívne dychové skúšky," uviedol Džobanik.

Všetci v meste ostali udalosťou zaskočení. Primátor sa až dva týždne po skutku postavil pred novinárov i poslancov. Z funkcie neodstúpil. Prípadom sa pár dní po skutku policajti aj prokuratúra prestali zaoberať. Prípad tak prevzal prokurátor z Kežmarku a Okresný dopravný inšpektorát v Prešove. Vyšetrovanie tak pokračuje ďalej, v akej je štádiu ale nie je známe. 

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:45 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
13:45 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
16:00 POLICAJTI V AKCII
10:20 MacGyver
12:50 Prvé oddelenie II.
13:40 Planéta bez ľudí II.
11:30 JAG III.
13:30 Kosti IV.
14:30 Vražedné Miami
12:25 Oskar v balóne
12:45 Medzi nami zvieratkami
12:50 Rybičky Flip a Flap
11:45 Tanec draků
13:30 Příběhy ze Země Oz: Dorotčin návrat
15:10 Absurdistán