Žltý sneh pri škole. Tentokrát išlo o skutočne nebezpečnú látku

Žltý sneh pri škole. Tentokrát išlo o skutočne nebezpečnú látku

KOŠICE / Za poliklinikou na košickom sídlisku Nad Jazerom večer zasahovali hasiči i policajti. Za objektom zdravotného strediska totiž našli väčšie množstvo nebezpečných chemických látok. Podobnú situáciu pritom riešili už v pondelok. Na rovnakom sídlisku pri neďalekej základnej škole školník objavil sneh zafarbený nažlto.

Miesto podozrivého nálezu ihneď uzatvorili a ohraničili policajnými páskami. Hasiči podozrivú látku naložili do veľkokapacitného kontajnera. Bezprostredne po náleze uzatvorili budovu polikliniky. Hasiči prehrabávali kontajnery a hľadali všetky nádoby s chemikáliou. Pracovali s dýchacími prístrojmi a v maskách. Podľa našich informácií našli viacero nádob. Objavili i nádobu s nápisom dichroman sodný, ide o rovnakú látku akú našli i pred základnou školou. Nádoby uložili do špeciálneho kontajnera a odviezli. Na mieste boli i kriminalisti, ktorí zaisťovali stopy. "Polícia aj v danej veci koná. Jednou z verzií je aj tá, že tieto prípady spolu súvisia," Jana Mesárová, hovorkyňa KR PZ Košice. Podľa informácií televízie JOJ našli viacero nádob s neznámou látkou.

Objavili i nádobu s nápisom dichroman sodný, ide o tú istú látku, ktorú našli v okolí školy deň predtým. Nádoby uložili do špeciálneho kontajnera a odviezli. Na mieste boli i kriminalisti, ktorí zaisťovali stopy. Ako sa ukázalo neskôr, nádoby vyhodila do kontajnerov upratovačka, ktorej to nariadili nadriadení. To, že ide o nebezpečnú látku vraj netušila. "Ruší sa labák a vyhadzovali sa veci. Mne povedali , že mám vypratať celú skrinku a tam boli nejaké fľaše s nejakým materiálom tekutým. Neviem, čo to bolo, ja sa v tom nevyznám, ja som upratovačka, upratujem," povedala pani, ktorá sa stará o poriadok.

Pani priznala, že jej spoločnosť pri práci robili vnučka i s kamarátkou, ktoré potajme pár nádob odniesli a zrejme nechtiac vyliali či vysypali pri neďalekej škole. Našťastie sa nikomu nič nestalo. Dichroman sodný je totiž vysoko toxický a nebezpečný karcinogén. Prípad vyšetruje polícia.

Pozrite si archívnu reportáž o toxických látkach v rieke:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:55 Letecké katastrofy VII.
06:45 Prvé oddelenie II.
07:05 Timon a Pumbaa III.
05:20 Súdna sieň
06:00 Profesionáli III.
06:40 JAG IV.
05:05 Robošváb II.
05:30 Sherm a jeho mikróby
05:45 Bobove dobrodružstvá na pláži
07:10 Vlna zabiják
08:45 Pes ro(c)ku
10:25 Absurdistán