Nový prípad podobný Fritzlovmu. Muž v pivnici väznil, týral a znásilňoval ženu vyše 10 rokov

29.11.2017 10:33 Noviny.sk Krimi

Nový prípad podobný Fritzlovmu. Muž v pivnici väznil, týral a znásilňoval ženu vyše 10 rokov

GIZZERIA / Vyše desať rokov väznil v pivnici 52-ročný muž ženu, ktorú uniesol. Mučil ju, znásilňoval a dokonca mu v príšerných podmienkach porodila dnes 29-ročná žena aj dve deti.

Talianska polícia muža z Kalábrie zatkla uplynulý víkend. Prekvapivo to nie je po prvýkrát, čo je Aloisio Francesco Rosario Giordano obvinený z podobného zločinu. Už v roku 1995 bol vo väzení za únos, znásilnenie a mučenie inej ženy, 23-ročnej Marie-Rose. Odsedel si ale len 5 rokov a prepustili ho za dobré správanie v roku 1999. Po návrate domov doopatroval svoju smrteľne chorú manželku a staral sa o dve deti. Ako pomocníčku si najal 19-ročnú ženu z Rumunska. Tá sa stala neskôr druhou obeťou jeho zvrhlých chúťok.

Mladá žena strávila nasledujúcich 10 rokov uväznená za mrežami v špinavej pivnici plnej potkanov a hmyzu, bez prístupu k tečúcej vode a elektrine. Uväznená porodila v týchto podmienkach dve deti, dnes 9-ročného chlapca a 3-ročné dievča. Deti boli svedkami znásilňovania ich matky, chlapca neskôr nútil, aby sa na odporných aktivitách zúčastňoval, inak ho zbil.

Na policajných záberoch vidno naozaj provizórne podmienky na bývanie, priestor upravený len kartónom, veľký neporiadok a rozpadávajúce sa steny. Toaletou bol len plastové vedro. Pri posteli bola kovová tyč, ku ktorej bola žena trvalo pripútaná.

Žena bola vo veľmi zlom stave, po celom tele mala rany, vrátane intímnych miest. Hlbšie rany sa jej pokúšal "liečiť" Giordano, napríklad jej ich zašíval rybárskym háčikom.

Polícia dom hrôzy objavila náhodou

Hrôzy sa diali v malej dedinke Gizzeria na juhu Talianska, no nikto si nič nevšimol, až kým polícia dom hrôzy náhodou neobjavila. Giordana zastavili počas rutinnej kontroly pre zlý stav jeho vozidla. Na zadnom sedadle uvideli 9-ročného chlapca.

Ten bol špinavý a viditeľne podvýživený, čo bolo policajtom podozrivé a dožadovali sa prehliadky Giordanovho domu. Chceli sa porozprávať aj s matkou chlapca. Po príchode na miesto ženu objavili, aj jej druhé, rovnako podvýživené dieťa.

Postupne prichádzali na temné pozadie prípadu. Žena im povedala, že roky je bez akéhokoľvek kontaktu so svetom a už niekoľko mesiacov sa neumývala. Premiestnili ju aj s deťmi na utajené miesto. Giordano je už za mrežami.

Pozrite si policajné zábery priamo z miesta zásahu:

Zdroj: noviny.sk/ilpost.it

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:45 Pete a jeho drak
15:55 NOVÁ ZÁHRADA
16:55 NA CHALUPE
12:45 VŠETKO ČO MÁM RÁD
14:50 INKOGNITO
16:20 INKOGNITO
14:15 Skutočný génius
15:10 Skutočný génius
16:05 Áno, šéfe! USA IV.
14:20 Rybičky Flip a Flap
14:25 Sníček
14:40 Tashiho svet
12:35 Let’s Dance All In
14:35 Altamira
16:20 Bláznivé námluvy