Okresný policajný riaditeľ čelí obvineniu zo zneužívanie právomoci. Vinu odmieta

Okresný policajný riaditeľ čelí obvineniu zo zneužívanie právomoci. Vinu odmieta

VRANOU NAD TOPĽOU / Policajný funkcionár čelí obvineniu zo zneužitia právomocí verejného činiteľa. Informáciu nám potvrdil policajný prezident. Okresný policajný riaditeľ je zapletený do prípadu potajomky namontovanej kamery, ktorú odhalili v kancelárii okresného riaditeľstva.

Kamera bola nájdená v kancelárii vedúcej vnútorného oddelenia. Stalo sa tak ešte pred pár mesiacmi. Len nedávno Inšpekcia Ministerstva vnútra potvrdila, že v súvislosti s týmto prípadom obvinili jednu osobu. Policajný prezident Tibor Gašpar najnovšie potvrdil, že nejde o radového policajta. "Môžem potvrdiť, že je vznesené obvinenie, dokonca riaditeľovi Okresného riaditeľstva vo Vranove nad Topľou."

"Uznesenie vyšetrovateľa Inšpekčného odboru Východ, ktorým mi bolo vznesené obvinenie, je z môjho pohľadu ničím nepodložené, skutok sa vôbec nezakladá na pravde jeho odôvodnenie neobsahuje žiaden dôkaz, ani ich výpočet," bráni sa samotný okresný riaditeľ Juraj Sabol. 

Tajná kamera

Kameru podľa zdroja TV JOJ namontovali bez vedomia a súhlasu policajtky, ktorá v kancelárii pracuje. Vraj malo ísť o jej bezpečnosť, ale ona o žiadnu ochranu nežiadala, ani na to nedala žiaden súhlas. "Vôbec nie je pravdou, že prostriedky nástrahovej a zabezpečovacej techniky boli nainštalované na môj pokyn, či vyžiadanie, lebo ja osobne ani takúto právomoc nemám. A zároveň nie je pravdou ani to, že som mal záznamy z nahrávacieho zariadenia, ktoré sú predmetom utajovaných skutočností, šíriť medzi tretie osoby, čo sa mi kladie za vinu. Nemohol som zneužiť právomoc, ktorú ani nemám," bráni sa Sabol. Riaditeľ podal proti jeho obvineniu sťažnosť. Tú má teraz na stole krajská prokuratúra.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:00 Trhlina
23:30 Semafor
00:05 Modrý kód
20:30 Pravidlá boja
22:55 Susedská hliadka
01:05 Simpsonovci I.
21:55 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas X.
22:55 Kosti II.
23:45 Klamári I.
22:40 Požiarnik Sam VIII.
22:50 Okido I.
23:05 Pat a Mat
22:10 Nevlastní dcera
23:50 Armáda jednoho
01:15 Ztratili jsme Stalina