Sused zabil Michalovi psa. Dôvodom bol štekot, tvrdí

07.11.2017 19:10 Noviny.sk Krimi

Sused zabil Michalovi psa. Dôvodom bol štekot, tvrdí

SNINA / Keď Michal zbadal pred svojim domom suseda so zbraňou v ruke, vedel, že je zle. Podľa jeho slov si sused oprel zbraň o bránu a jednoducho vystrelil na sedemročného kokeršpaniela. Zviera streľbu neprežilo, prípad vyšetruje polícia.

Michal tvrdí, že jeho poľovníckeho psa zastrelil sused na pozemku pred rodinným domom, ktorý je oplotený. "Išiel tadiaľto a pes na neho brechal. Ja som vyšiel spoza domu a hovorím, mu, Ďuri ty čo robíš," opisuje situáciu majiteľ psa Michal.

Michal tvrdí, že sused si zbraň položil na bránku. "Pes bol asi päť metrov odtiaľ a tu ho zastrelil. A pes tadiaľ utiekol za dom," dodáva Michal.

"Doposiaľ neznámy páchateľ usmrtil na pozemku jedného z rodinných domov v Snine voľne pohybujúceho sa poľovníckeho psa rasy kokeršpaniel," uviedla hovorkyňa prešovskej krajskej polície Jana Migaľová.

Michal tvrdí, že muž potom odišiel domov, akoby sa nič nestalo. Polícia zatiaľ nikoho neobvinila. Priestor na vyjadrenie sme chceli dať aj susedovi, no v dome, kde býva nám nik neotváral.

Polícia v tomto prípade začala trestné stíhanie pre prečin poškodzovanie cudzej veci. "Majiteľovi zvieraťa bola nezákonným konaním páchateľa spôsobená škoda vo výške najmenej 500 eur," dodala hovorkyňa.

Podľa Michalových slov mu mal sused uviesť ako dôvod streľby na psa to, že štekal. "Pes na neho brechal, lebo on ho raz udrel palicou a pes si to zapamätal," dodáva Michal. Páchateľovi v prípade pátrania a dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na jeden rok.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:30 Prvé oddelenie II.
05:55 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
05:05 Prvé oddelenie
05:40 Súdna sieň
06:40 Súdna sieň
05:05 Bučkovci 2 - Slnko, seno, dedina
06:05 BUČKOVCI 3
07:25 Keď je pečenie umenie III.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:05 12 darů do života
07:10 Lord of the Dance
08:55 Psí poslání