Jasno
-3°
Bratislava
Vanda
7.2.2023
Nehoda na výjazde zo Stupavy. Kamión zablokoval ľavý pruh
Zdielať na
Krimi

Nehoda na výjazde zo Stupavy. Kamión zablokoval ľavý pruh

BRATISLAVA / Nočná nehoda kamiónu skomplikovala rannú premávku v smere do Malaciek. Kamión zostal prevrátený na boku a tovar z neho prekladali niekoľko hodín. Vodič naloženého niekoľkotonového kolosu mal obrovské šťastie.

K dopravnej nehode kamiónu došlo krátko pred polnocou na výjazde zo Stupavy v smere na diaľnicu D2 do Malaciek. Podľa polície sa vodič kamiónu s návesom dostatočne nevenoval riadeniu. V pravotočivej zákrute sa prevrátil na ľavý bok a narazil do zvodidiel.

Náves bol plne naložený kovovými držiakmi a regálmi, ktoré sa používajú na prepravu súčiastok. Hasiči po príjazde poskytli vodičovi predlekársku prvú pomoc, vykonali na vozidle protipožiarne opatrenia a zastavili únik nafty z poškodenej nádrže. "Požitie alkoholických nápojov bolo u vodiča nákladného motorového vozidla vykonanou dychovou skúškou na mieste vylúčené," uviedla policajná hovorkyňa Lucia Mihaliková.

​Kabína zostala po náraze úplne zdemolovaná, vodič mal obrovské šťastie a vyviazol len s ľahkými zraneniami. "Pri dopravnej nehode utrpel vodič ľahké zranenia, s ktorými bol službou rýchlej zdravotnej pomoci prevezený na ošetrenie do nemocnice," uviedla Mihaliková. 

Po niekoľkých hodinách odťahová služba dala prevrátený kamión späť na kolesá a pripravila ho na odťah. Pracovníci tovar museli z kamiónu dostať najprv von a neskôr ho pomocou vysokozdvižných vozíkov dávali do náhradného vozidla. Doprava bola v úseku presmerovaná do jedného jazdného pruhu až do poobedných hodín. "Škoda spôsobená dopravnou nehodou na nákladnom motorovom vozidle bola predbežne vyčíslená na 30 000 eur," uviedla Mihaliková. 

Súvisiace články

Najčítanejšie