Bitka a skok na chrbát. Na videozázname si školáci brutálne vybavujú účty

Bitka a skok na chrbát. Na videozázname si školáci brutálne vybavujú účty

IVANKA PRI DUNAJI / Televízia JOJ získala videozáznam, na ktorom žiak základnej školy skočil na chrbát inému chlapcovi a zbil ho. Útok bol mimoriadne brutálny. Stalo sa to koncom prázdnin v Ivanke pri Dunaji, v hale, kam sa chodia hrať tínedžeri. Podľa starostu obce sú obaja chlapci problematickí. Zábery v reportáži nie sú vhodné pre maloletých divákov.

Záznam zachytáva okamih z bitky dvoch chlapcov. Slabší z dvojice ostal ležať na žinenke. Ten druhý sa postaví, náhle sa rozbehne, vyskočí a dopadne so skrčenými nohami celou váhou na ležiaceho chlapca. Dopadne na spodnú časť chrbta pri panve. Podľa videozáznamu je zrejmé, že ku skoku útočníka vyprovokoval ďalší z prítomných chlapcov. Videozáznam zhotovilo jedno z prítomných dievčat, ktoré ho ukázalo doma. V pondelok už bol zavesený na internete.

Incident sa odohral v hale, ktorú po odchode súkromnej firmy odkúpila obec a zriadila v nej športovisko pre miestne deti, aby v nej trávili voľný čas, trénovali na skejtbordoch. Do haly majú deti prístup po škole v presne stanovených hodinách.

Problematická dvojica

Reportér TV JOJ informoval o incidente starostu. Podľa neho ide o žiakov tamojšej základnej školy. Oboch označujú v škole za problematických, nevedia ale posúdiť, či incident poukazuje na šikanovanie, alebo je len následkom menšieho konfliktu. "Mrzí ma, že to vzniklo práve tu, cieľom tohto objektu je otvoriť zónu a pripraviť ju na to, aby sa aj takéto typy mládeže mali kde realizovať," povedal starosta Ivanky pri Dunaji, Ivan Schreiner. "Za deti je tu vždy zodpovedný vedúci skupiny, ktorý by mal byť dospelý," dodáva Schreiner.

Brutálne video si pozrela aj riaditeľka školy, ktorá chce o prípade informovať rodičov oboch chlapcov. Podľa sociologičky sú videa, ktoré vznikajú pri takýchto incidentoch, dôležité. "Verím, že pred 20 rokmi nebolo omnoho viac percent takýchto prípadov tínedžerov nikdy zviditeľnených," hovorí sociologička Sylvia Porubänová. Pri tínedžeroch potvrdzujú skutočnosť, že aj deti mimo školských zariadení  musia byť vo voľnom čase pod dohľadom."Jednoznačne to ukazuje, že deti v tomto veku v takýchto spoločných priestoroch nemôžu byť nechané napospas," dodáva Porubänová.

Chlapec, ktorému skočil na chrbát jeho rovesník sa mal sťažovať na bolesti. Starosta obecnú halu chce nechať monitorovať aj bezpečnostnými kamerami. 

Videozáznam, ktorý získala TV JOJ, majú k dispozícii orgány činné v trestnom konaní aby preverili okolností celého incidentu. Len začiatkom mesiaca polícia zverejnila brutálnu bitku dievčat, ktoré kopali do tváre inú tínedžerku. Hlavná útočníčka skončila vo väzbe.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:25 Šport
20:30 Najlepšie počasie
19:25 Profesionáli VIII.
20:30 Wasabi
22:30 Česko Slovensko má talent ...To naj
20:10 Myšlienky vraha IX.
21:00 9-1-1 III.
21:55 9-1-1 III.
20:10 Macko Uško
20:25 Krtko
20:35 Ovečka Shaun VI.
20:15 Fakjů pane učiteli 3
22:25 Tajemství v nás
00:00 Volyň