Výbuch, tlaková vlna, rozbité okná. Zlodeji vykradli bankomat

Výbuch, tlaková vlna, rozbité okná. Zlodeji vykradli bankomat

ZVOLENSKÁ SLATINA / Dramatické ráno majú za sebou vo Zvolenskej Slatine. Tlaková vlna zničila fasádu a rozbila okná na obecnom úrade. Postarali sa o ňu páchatelia, ktorí rozbili bankomat na predne strane budovy. Polícia teraz vyšetruje, akým spôsobom sa im to vlastne podarilo a tiež to, čo spôsobilo tlakovú vlnu.

Polícia v tomto prípade začala trestné stíhanie pre zločin krádeže. Kriminalisti sú na mieste od skorého rána a zaisťujú stopy súvisiace s prípadom. Svedkovia hovoria o tom, že okolo tretej v noci počuli výbuch. Čo ho presne spôsobilo, zatiaľ polícia nevie.

Zisťujú, čo páchatelia použili na zničenie bankomatu, ktorý je vstavaný v prednej stene budovy obecného úradu. Isté je, že spôsobili tlakovú vlnu, ktorá rozbila nielen bankomat no aj okná na úrade. Podľa polície z bankomatu zmizli aj peniaze, páchatelia si podľa informácií televízie JOJ prilepšili o viac ako 170 tisíc eur. Polícia na prípade intenzívne pracuje.

"Poškodili bankomat, nevieme akým spôsobom," uviedla hovorkyňa banskobystrickej polície Petra Kováčiková.

Išlo o bankomat Slovenskej sporiteľne. V písomnom stanovisku banka uviedla, že spolupracuje s políciou a keďže prebieha vyšetrovanie, nebude sa vyjadrovať.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:25 ŠPORT
19:40 Profesionáli VI.
20:35 Krvavé diamanty
22:25 OKTAGON MMA - MAGAZÍN
20:10 Vtierka Castle IV.
21:00 C.S.I. CYBER: Vraždy cez internet II.
22:00 Klamári II.
20:00 Príbehy dvoch myší II.
20:30 Robošváb III.
21:00 Sherm a jeho mikróby
18:20 Železná lady
20:15 Až vyjde měsíc
21:55 Empire State