Výbuch, tlaková vlna, rozbité okná. Zlodeji vykradli bankomat

Výbuch, tlaková vlna, rozbité okná. Zlodeji vykradli bankomat

ZVOLENSKÁ SLATINA / Dramatické ráno majú za sebou vo Zvolenskej Slatine. Tlaková vlna zničila fasádu a rozbila okná na obecnom úrade. Postarali sa o ňu páchatelia, ktorí rozbili bankomat na predne strane budovy. Polícia teraz vyšetruje, akým spôsobom sa im to vlastne podarilo a tiež to, čo spôsobilo tlakovú vlnu.

Polícia v tomto prípade začala trestné stíhanie pre zločin krádeže. Kriminalisti sú na mieste od skorého rána a zaisťujú stopy súvisiace s prípadom. Svedkovia hovoria o tom, že okolo tretej v noci počuli výbuch. Čo ho presne spôsobilo, zatiaľ polícia nevie.

Zisťujú, čo páchatelia použili na zničenie bankomatu, ktorý je vstavaný v prednej stene budovy obecného úradu. Isté je, že spôsobili tlakovú vlnu, ktorá rozbila nielen bankomat no aj okná na úrade. Podľa polície z bankomatu zmizli aj peniaze, páchatelia si podľa informácií televízie JOJ prilepšili o viac ako 170 tisíc eur. Polícia na prípade intenzívne pracuje.

"Poškodili bankomat, nevieme akým spôsobom," uviedla hovorkyňa banskobystrickej polície Petra Kováčiková.

Išlo o bankomat Slovenskej sporiteľne. V písomnom stanovisku banka uviedla, že spolupracuje s políciou a keďže prebieha vyšetrovanie, nebude sa vyjadrovať.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:35 Noviny TV JOJ
07:15 Súdna sieň
08:40 Súdna sieň
06:50 PÁLI VÁM TO
07:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:45 Najkrajšie bývanie I.
06:30 Panelák
07:35 Nákupné maniačky
09:00 Najlepšie torty
06:50 Bob a Bobek králiky z klobúka
07:00 Macko Uško
07:10 Rapotáčik
06:55 Angele a Tony
08:25 Družička v utajení
10:05 Pozlátko Hollywoodu