Smrť Tomáša (17), ktorého zasiahla policajná guľka, stále nie je potrestaná

Smrť Tomáša (17), ktorého zasiahla policajná guľka, stále nie je potrestaná

BRATISLAVA / Zbytočná smrť len 17-ročného Tomáša ešte stále nie je potrestaná. Vyšetrovanie Inšpekcie rezortu vnútra však už čoskoro dôjde k zásadnému rozhodnutiu.

Nočná jazda štyroch mladých ľudí tak skončila mimoriadne tragicky. Vodič vozidla 19-ročný Michal na výzvy polície nereagoval. Policajti najskôr strieľali do vzduchu, až potom po aute. Michal nezastavil, naopak, zrýchlil a urobil manéver, ktorým ostatným spolujazdcov ohrozil. 

Policajti auto prenasledovali až do Hronského Beňadiku. Tam Michal havaroval za železničným priecestím. " Po doterajších obhliadkach je na vozidle jedna strela do kufra vozidla, kadiaľ preletela strela do sedačky, kde sedel poškodený Tomáš," uviedol policajný prezident Tibor Gašpar. 

Tomáša sa snažili na mieste oživovať, bolo však neskoro. Spis tohto prípadu skončil na stole Inšpekcie ministerstva vnútra. Vyšetrovateľ jednotlivými procesnými úkonmi vyhodnocuje to, či bol zákrok za hranicou zákona. Momentálne to stojí na výsledku znaleckého posudku, ktorý je pre konečné rozhodnutie vo veci dosť kľúčový. 

Podľa našich informácií policajt, ktorý strieľal, dôsledky znášal veľmi ťažko. Najmä prvé dni po tragédii. Vtedy mal byť aj dočasne mimo služby, teraz je už ale opäť aktívny. Situácia mu však stále nie je ľahostajná, ani on totiž nechcel, aby to skončilo takto.

Otázne je, či situáciu zasahujúci policajti vyhodnotili správne. Cez fólie na oknách auta síce nevideli, či vzadu sedia ďalší ľudia, no mohlo im to napadnúť a strely mohli nasmerovať napríklad nižšie. Podľa expertky na trestné právo policajti postupovali presne podľa zákona.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:35 Veľké problémy
13:20 Dobrý ročník
15:45 NOVÁ ZÁHRADA
11:20 Najväčšie a ešte väčšie
12:40 Farmár hľadá ženu
14:15 Mladí farmári
10:50 Najlepší dom vyhráva - USA
13:15 INKOGNITO
14:30 INKOGNITO
12:25 Oskar v balóne
12:35 Paci Pac
12:45 Kikirikí
11:40 Arthur a Maltazardova pomsta
13:20 Když se zrodí láska
14:55 Cvokař