Róbert, ktorý prešiel na červenú a zrazil dôchodkyňu, ostane vo väzbe

Róbert, ktorý prešiel na červenú a zrazil dôchodkyňu, ostane vo väzbe

TRNAVA / Mladý vodič bol opitý, sadol si za volant a nezastavil na červenú. Cez cestu v tom čase prechádzala 54-ročná pani Helena, ktorú jeho bezohľadná rýchla jazda stála život. Dvadsaťjedenročný vodič sa dnes popoludní postavil pred súd, ktorý rozhodoval o jeho vzatí do väzby.

Pani Helena ráno pred pol siedmou prechádzala na zelenú cez priechod pre chodcov. V tom čase prechádzal cez križovatku vo veľkej rýchlosti Róbert, ktorý pravdepodobne odignoroval červenú na semafore a chodkynu zrazil. Zastavil sa až po viac ako 150 metroch.

Mladíkovi, ktorý si opitý sadol za volant a po nehode nafúkal viac ako dve promile, nebolo do reči. V nedeľu ho policajti eskortovali na Okresný súd v Trnave, kde sa rozhodovalo o jeho vzatí do väzby. Po takmer dvoch hodinách rozhodol sudca o tom, že sa Róbert na slobodu nedostane. 

"Okresný súd Trnava vzal obvineného do väzby z dôvodu, že existuje dôvodná obava, že obvinený bude pokračovať v trestnej činnosti," uviedla Michaela Krzysztofek, hovorkyňa Okresného súdu v Trnave. Róbertovi hrozí štyri až desať rokov vo väzení. 

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

07:30 Súdna sieň
08:40 Súdna sieň
09:50 OCHRANCOVIA
07:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:45 Najkrajšie bývanie I.
09:50 Hľadá sa dom pre milionárov II.
07:30 Nákupné maniačky
09:00 Najlepšie torty
10:20 KLENOT TV
08:35 Oskar v balóne
08:50 Medzi nami zvieratkami
08:55 Rybičky Flip a Flap
08:00 Belmondo
09:50 Kouzelný Valentýn
11:30 Domácnost naruby