Auto sa nestihlo zaradiť. Posádka stret s kamiónom neprežila

Auto sa nestihlo zaradiť. Posádka stret s kamiónom neprežila

DUNAJSKÁ STREDA / Dopoludnia, okolo pol dvanástej, prišlo k tragickej dopravnej nehode na obchvate pri Dunajskej Strede, neďaleko obce Kráľovičove Kračany. Biela Škoda Octavia sa už nestihla zaradiť a čelne sa zrazila s oproti idúcim kamiónom. Posádka auta zrážku neprežila.

Škoda Octavia pravdepodobne predbiehala autá vo vlastnom jazdnom pruhu, avšak nestihla sa zaradiť, zrazila sa s protiidúcim kamiónom. Otec s dcérou sa vracali z promócií v Bratislave. Domov, do Jahodnej, to mali už len 10 kilometrov. Vodič začal prebiehať pred Dunajskou Stredou, rovnako, ako pred ním idúce auto. Vodič kamióna videl, ako sa modré auto stihlo zaradiť, bielej škodovke sa snažil už len uhnúť. "Veď to je veľký kolos, je to 40 ton, podľa jeho tvrdení sa nedalo predísť, lebo nebohý nestihol sa zaradiť, takto to asi vyzerá," povedal Oliver Pongrácz, zamestnávateľ kamionistu.

Nasledovala čelná zrážka, ktorá auto i kamión vymrštila do poľa. V škodovke prišli na mieste o život 56-ročný vodič a aj jeho 32-ročná dcéra. "Aj napriek tomu, že hasiči i záchranné zložky sa dostali na miesto okamžite, za pár minút, lebo to bolo v blízkosti hasičskej stanice tu v DS, žiaľ týmto dvom osobám sa už pomôcť nedalo," povedal Tibor Čandal, riaditeľ HaZZ DS.

Na Škode zostala ručička tachometra zaseknutá na 100 kilometrovej rýchlosti. Podľa slov majiteľa špedičnej firmy sa vodič kamióna vydal na cestu oddýchnutý, len pol hodinu pred nehodou a nešiel vraj rýchlejšie ako 85 kilometrovou rýchlosťou za hodinu. Zistia to presne podľa tachografu.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:25 ŠPORT
18:25 Áno, šéfe USA II.
19:35 Profesionáli II.
20:25 Deň nezávislosti
19:00 Súdna sieň
20:10 9-1-1 III.
21:00 9-1-1 III.
19:15 Sníček a Dúhalka
19:25 Medzi nami zvieratkami
19:35 Rev a motoroví miláčikovia I.
18:25 Druhá šance
20:15 Altamira
21:55 Old Boy