FOTO: Policajti v Michalovciach našli 16 ľudí natlačených v dodávke

18.05.2017 12:00 Noviny.sk Krimi

FOTO: Policajti v Michalovciach našli 16 ľudí natlačených v dodávke

MICHALOVCE / Policajti v stredu vo večerných hodinách zasahovali na východe Slovenska. V Michalovciach počas akcie zastavili dodávku na prepravu osôb. V zadnej časti dodávky bez sedadiel objavili natlačených až 16 ľudí.

Jednotka boja proti nelegálnej migrácii a pohotovostná motorizovaná jednotka si pripísali obrovský úlovok. Všetko nasvedčuje tomu, že priamo pri čine odhalili organizovanú sieť, ktorá sa zaoberá prevádzačstvom. Podľa polície išlo o plánovanú akciu.

Policajti zastavili dodávku s poznávacou značkou z iného okresu. Pri kontrole však zistili, že je plná ľudí. Keď im prikázali vystúpiť, počet osôb sa zastavil až na čísle šestnásť. Všetci boli natlačení a ukrytí v zadnej časti dodávky. Tá bola na prepravu čo najväčšieho počtu osôb prispôsobená, keďže z nej odstránili všetky sedadlá.

Podľa vzhľadu osôb išlo o skupinu pochádzajúcu z oblasti Ázie. Komunikovali iba vo svojej rodnej reči a pri sebe mali iba najnutnejšie veci na oblečenie. Šofér však s policajtmi komunikoval po slovensky a skončil v putách. Všetkých cestujúcich následne policajti naložili a odviezli na cudzinecké oddelenie.

 "Policajti Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru v súčinnosti s pohotovostnou motorizovanou jednotkou zadržali viacerých štátnych príslušníkov tretej krajiny, ktorí sa nachádzali v dodávke," informovala polícia prostredníctvom sociálnej siete.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:45 Nové bývanie
13:50 Na chalupe
14:50 Bez servítky
13:35 Simpsonovci V.
14:05 Simpsonovci V.
14:35 Simpsonovci V.
13:15 Kutyil s.r.o. II.
13:55 Prvé oddelenie
14:20 Prvé oddelenie
13:25 Rev a motoroví miláčikovia I.
13:50 Volám sa Caillou V.
14:15 Pat a Mat
13:15 Tygří oči
14:55 Štěstí jménem Lucky
16:35 Rivalky na hrazdě