VIDEO: Svedok nakrútil policajtov, ako bijú muža pri stanici

VIDEO: Svedok nakrútil policajtov, ako bijú muža pri stanici

BRATISLAVA / Zákon o policajnom zbore presne určuje kedy a za akých okolností môžu policajti voči občanom použiť silu v podobe donucovacích prostriedkov, hmatov a chvatov. Niekedy sa stane, že policajti túto zákonnú normu prekročia a sú násilní, aj keď by nemali byť. Divák TV JOJ poslal video, na ktorom to vyzerá tak, že policajti bijú muža.

Autor urobil videozáznam pravdepodobne z jednej z výškových budov, ktorá sa nachádza pri železničnej stanici. "Stal som sa svedkom toho, ako železničná polícia zbila nejakého pána. Pokiaľ som našiel telefón, tak už ho istú dobu mlátili. Najprv ho zaviedli do vchodu garáže, aby ich nebolo vidno a tam ho začali biť," opísal situáciu autor videa.

"Vo štvrtok krátko pred poludním neprispôsobivá osoba, pravdepodobne išlo o bezdomovca, obťažovala vo vestibule ostatných cestujúcich a vyvolávala svojim správaním pohoršenie. Po príchode hliadky polície bola táto osoba vyvedená," povedala hovorkyňa železníc Martina Pavlíková.

Polícia zásah hliadky preverí. "Za podnet zo strany občana týmto ďakujeme a zároveň zhotoviteľa audiovizuálneho záznamu vyzývame, aby sa za účelom poskytnutia informácií potrebných k náležitému vyjasneniu tohto skutku prihlásil osobne na odbore kontroly KR PZ v BA," povedal hovorca KR PZ Bratislava Michal Szeiff.

Zdroj: noviny.sk/SITA

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:10 POLICAJTI V AKCII
09:25 Súdna sieň
10:35 Súdna sieň
08:40 Ochranca III.
09:50 Ochranca III.
10:50 MacGyver
07:10 Panelák
08:45 Nákupné maniačky
10:05 NOVÉ BÝVANIE DIZAJN
08:40 Oskar v balóne
08:55 Medzi nami zvieratkami
09:00 Rybičky Flip a Flap
08:20 Vdaná nevěsta
09:55 Vánoční srdce
11:35 Dvě svatby