VIDEO: Svedok nakrútil policajtov, ako bijú muža pri stanici

21.04.2017 19:46 Noviny.sk Krimi

VIDEO: Svedok nakrútil policajtov, ako bijú muža pri stanici

BRATISLAVA / Zákon o policajnom zbore presne určuje kedy a za akých okolností môžu policajti voči občanom použiť silu v podobe donucovacích prostriedkov, hmatov a chvatov. Niekedy sa stane, že policajti túto zákonnú normu prekročia a sú násilní, aj keď by nemali byť. Divák TV JOJ poslal video, na ktorom to vyzerá tak, že policajti bijú muža.

Autor urobil videozáznam pravdepodobne z jednej z výškových budov, ktorá sa nachádza pri železničnej stanici. "Stal som sa svedkom toho, ako železničná polícia zbila nejakého pána. Pokiaľ som našiel telefón, tak už ho istú dobu mlátili. Najprv ho zaviedli do vchodu garáže, aby ich nebolo vidno a tam ho začali biť," opísal situáciu autor videa.

"Vo štvrtok krátko pred poludním neprispôsobivá osoba, pravdepodobne išlo o bezdomovca, obťažovala vo vestibule ostatných cestujúcich a vyvolávala svojim správaním pohoršenie. Po príchode hliadky polície bola táto osoba vyvedená," povedala hovorkyňa železníc Martina Pavlíková.

Polícia zásah hliadky preverí. "Za podnet zo strany občana týmto ďakujeme a zároveň zhotoviteľa audiovizuálneho záznamu vyzývame, aby sa za účelom poskytnutia informácií potrebných k náležitému vyjasneniu tohto skutku prihlásil osobne na odbore kontroly KR PZ v BA," povedal hovorca KR PZ Bratislava Michal Szeiff.

Zdieľaj článok na Facebooku

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

16:55 NA CHALUPE
17:55 NOVÉ BÝVANIE DIZAJN
19:00 Krimi
17:25 Robin Hood
19:35 Hoď svišťom II.
20:35 Next
17:05 V.I.P. vraždy
18:30 Vtierka Castle V.
20:30 C.S.I.: Kriminálka New York
17:30 Kuchynské príbehy
17:50 Pat a Mat
18:00 Kikirikí
16:50 Pinocchio
18:20 Tygr a sníh
20:15 3 dny na zabití