Polojasno
27°
Bratislava
Xénia
2.6.2023
V byte našli zabitú ženu, hlavným podozrivým je jej šestnásťročný syn
Zdielať na

V byte našli zabitú ženu, hlavným podozrivým je jej šestnásťročný syn

PEREČÍN / Na Ukrajine, len niekoľko kilometrov za hranicami so Slovenskom, sa odohrala brutálna vražda 42-ročnej ženy. Ukrajinská polícia vidí ako hlavného podozrivého jej 16-ročného syna.

Na políciu sa obrátila jedna z obyvateliek mesta. Poprosila mužov zákona, aby vec prešetrili a lokalizovala aj byt, z ktorého sa šíril zápach. Na miesto činu okamžite dorazili kriminalisti aj špeciálne jednotky.

"Kriminalisti tu našli nehybné telo ženy vo veku 42 rokov, išlo o úmyselné zabitie," potvrdil zástupca náčelníka polície v Perečíne Anatolij Nikolajevič Popadič. Hlavným podozrivým je podľa policajtov 16-ročný syn nebohej ženy.

Podľa ukrajinskej polície mal syn s matkou konflikt, po ktorom ju niekoľkokrát udrel do hlavy železným predmetom. Ťažkým zraneniam na mieste podľahla. "Podozrivú osobu sme zadržali, momentálne je umiestnená v policajnej väzbe," dodal Popadič.

Miništroval v kostole

Vyšetrovanie tohto prípadu ukrajinská polícia ešte neukončila. Podozrivému hrozí v prípade dokázania viny trest na 8 až 15 rokov väzenia.

Podľa známej  zavraždenej ženy zvykol chlapec miništrovať v kostole. Nevie si teda vysvetliť, ako k tragédii došlo. Aj samotní príbuzní sú z tejto udalosti zdrvení.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy