Branislav Adamčo vypovedal v kauze vraždy ženy a chlapca

Branislav Adamčo vypovedal v kauze vraždy ženy a chlapca

BRATISLAVA / V prípade dvojnásobnej vraždy v Moste pri Bratislave z decembra 2004 v stredu pred senátom Okresného súdu Bratislava I vypovedal obžalovaný Branislav Adamčo. Tvrdil, že je nevinný a že skutok nespáchal.

"Som nevinný, skutok som nespáchal, nezúčastnil som sa na ňom, preto k nemu neviem uviesť nič," povedal.

Podľa Branislava Adamča ani jedna z osôb, ktoré ho z účasti na skutku usvedčujú, konkrétne svedok Peter T., spoluobžalovaný Nikola P. a Mikuláš Černák, nevypovedá nezištne a ich motívom je zabezpečenie si beztrestnosti v iných prípadoch.

Černák klame

Napríklad Černák podľa neho klame, keď tvrdí, že sa mu obžalovaný k dvojnásobnej vražde priznal vo väznici v Ilave, keďže sa spolu rozprávali len sporadicky a nikdy nie na tému trestnej činnosti. "Pôjdem na detektor lži, ak pôjde aj Peter T., Nikola P. a Černák," dodal obžalovaný.

Vražda mladej ženy a chlapca sa stala 29. decembra 2004. Obeťou mal byť podľa vyšetrovania bývalý policajt Juraj G., otec chlapca a vtedajší partner zabitej ženy. Páchatelia ale v aute omylom zastrelili 10-ročného Richarda a tridsaťročnú Henrietu.

Oslobodení

V procese pred Okresným súdom Bratislava I sú v tomto prípade obžalovaní Branislav Adamčo, ktorý je odsúdený na doživotie za vraždy a inú trestnú činnosť v iných prípadoch, ďalej Nikola P., Jozef B. a Karol M., ktorý sa zdržuje v Belize.

V prípade tejto dvojnásobnej vraždy na rovnakom súde, ale pred iným senátom, pojednávali aj s dvojicou obžalovaných Radoslavom M. a Róbertom B. Prvý menovaný bol podľa prokuratúry objednávateľom vraždy expolicajta. Okresný súd Bratislava I ich ale v máji 2015 spod obžaloby oslobodil.

Branislav Adamčo vypovedal v kauze vraždy ženy a chlapca:

Zdroj: noviny.sk, SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:55 Noviny TV JOJ
06:35 Krimi
07:10 Noviny TV JOJ
05:25 Kixšou
05:35 Nové bývanie
06:35 Kutyil s.r.o. II.
05:05 Top Star
05:15 Súdna sieň
06:05 Extrémne prípady
05:00 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:00 Já, knedlíček
07:55 Dovolená s cizincem
09:30 Příběh mořské panny