Jasno
Bratislava
Bohdana
18.1.2022
Ladislava kontrolovali policajti. Nafúkal a z vrecka mu vypadli drogy
Zdielať na
Krimi

Ladislava kontrolovali policajti. Nafúkal a z vrecka mu vypadli drogy

SNINA / Nafúkal viac ako 1,3 promile a z vrecka mu náhodou vypadlo vrecúško s marihuanou. A to všetko pred očami policajnej hliadky. Mladík z Uliča teraz čelí obvineniu z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Až ďalšie vyšetrovanie ukáže, či ho obvinia aj z drogovej trestnej činnosti.

Mladého vodiča kontrolovala policajná hliadka na hlavnej ceste v Snine. Išlo o bežnú kontrolu, ktorej súčasťou bola aj dychová skúška. Pri nej sa ukázalo, že Ladislav nebol triezvy.

"Mladý vodič nafúkal viac ako 1,3 promile," povedala hovorkyňa policajného zboru Jana Migaľová. Dvadsaťsedemročný Ladislav bol obvinený z trestného činu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky.

Marihuana

Po dychovej skúške mu z vrecka bundy vypadlo na zem podozrivé vrecúško. "Počas kontroly vodičovi vypadlo z vrecka bundy igelitové vrecúško s malým obsahom vtedy ešte neznámej zelenej sušiny," pokračuje Migaľová.

Policajti vrecúško  okamžite zaistili a poslali na expertízu. Výsledok expertízneho skúmania zaistenej látky preukázal, že išlo o marihuanu. "Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držanie a obchodovanie s nimi," informuje Migaľová.

Ladislav pochádza z obce Ulič. Jeho otec povedal, že syn si chybu uvedomil a je mu to ľúto. Polícia už začala vo veci trestné stíhanie. Pri drogovej trestnej činnosti zákon stanovuje trestnú sadzbu až niekoľko rokov.

Pozrite si reportáž redaktorky Kataríny Kleknerovej:

Najčítanejšie