Zatiahnuté
Bratislava
Andrej, Ondrej
30.11.2023
Smrteľná nehoda pri Žiari nad Hronom: Petra (†24) sa zrazila s kamiónom
Zdielať na

Smrteľná nehoda pri Žiari nad Hronom: Petra (†24) sa zrazila s kamiónom

ŽIAR NAD HRONOM / Úspešná športovkyňa, 24 ročná vysokoškoláčka Petra z Hornej Vsi, tragicky zahynula počas cesty smerom do Žiaru nad Hronom. Nikto zatiaľ nevie, čo sa presne stalo, no mladá študentka po šmyku narazila do protiidúceho nákladného auta.

Tragická nehoda sa stala neďaleko Starej Kremničky. Osobné sa po silnom náraze roztrhlo na dve polovice. Bol to otrasný pohľad. Z auta ostali len dve zdeformované kopy plechov. Kapota dopadla o niekoľko metrov ďalej od zadnej časti auta.

Cisterna, do ktorej osobné auto narazilo, skončila prevrátená v priekope. "My sme počuli pískanie gúm a môj syn počul ranu. Pôvodne sme išli pozrieť vysokú zver do poľa, ktorá sa sem chodí pásť. Namiesto toho sme tu našli spúšť po nehode," povedala po nehode svedkyňa.

Smrteľné zranenia

Všetci sa pokúšali pomôcť mladej žene, uväznenej na sedadle vodiča. Spod pokrčených plechov ju dostali von hasiči. "Na mieste zasahovali celkovo tri hasičské stanice, spolu 11 hasičov. Vyslobodili vodičku z osobného motorového vozidla," upresnil hovorca Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici Erik Piater.

Hoci sa jej pokúšali pomôcť hasiči aj záchranári, mladá vysokoškoláčka utrpela vnútorné poranenia nezlúčiteľné so životom. "Následkom dopravnej nehody utrpela vodička vážne zranenia, ktorým na mieste podľahla," dodala hovorkyňa Krajskej polície v Banskej Bystrici Andrea Petrovičová.

Podľa informácií televízie JOJ cestovala 24 ročná Petra do Žiaru nad Hronom za svojím priateľom. Talentovaná športovkyňa žila s rodičmi a bratom v Hornej Vsi. Juniorská úspešná bežkárka pochádzala z lyžiarskej rodiny. Aj na tohtoročnej Bielej stope uspel Petrin otec aj brat. Hroznú nehodu si nikto zo známych nevie vysvetliť.

Šmyk

"Vodička osobného motorového vozidla pri prejazde ľavotočivej zákruty z doposiaľ nezistených príčin vyšla s vozidlom na pravú krajnicu a následne dostala šmyk," uviedla policajná hovorkyňa Andrea Petrovičová.

Vodič protiidúceho nákladného auta už nemal zrážke ako zabrániť. Po náraze skončil niekoľko tonový nákladiak prevrátený v priekope. Maďarský kamionista vyviazol bez zranení, no bol v šoku z toho čo sa stalo. Pri objasňovaní nehody bude pomáhať aj znalec z odboru dopravy, polícia začala trestné stíhanie pre usmrtenie.

Pozrite si priloženú reportáž:

 

Súvisiace články

Najčítanejšie správy