Zatiahnuté
17°
Bratislava
Zdenka
23.9.2023
Lekára skalickej nemocnice zadržali pre úplatky, potvrdila polícia
Zdielať na
Krimi

Lekára skalickej nemocnice zadržali pre úplatky, potvrdila polícia

BRATISLAVA, SKALICA / Jeden z lekárov v Nemocnici s poliklinikou v Skalici je obvinený z korupcie. Polícia ho podozrieva z prijímania úplatku. V zdravotníckom zariadení v pondelok zasahovali príslušníci Národnej kriminálnej agentúry.

O policajnom zásahu na jednom z oddelení nevedela vedenie nemocnice nevedelo.

"Ja som našla dnes ráno dovolenkový lístok, (jeden z lekárov) má na tento týždeň vypísanú dovolenku od dnes," povedal televízii JOJ riaditeľka Renáta Kormanová.

Lekár i pacienti

Okrem lekára J. M. (65) zadržali policajti aj dvoch pacientov. "Tí boli po vykonaní procesných úkonov prepustení na slobodu," povedal hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

"Na lekára vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry spracuje podnet na jeho vzatie do väzby," dodal hovorca.

Korupcia a zdravotníctvo

Nejde o prvé podozrenie z korupcie v slovenskom zdravotníctve, pri ktorom zasahovala Národná kriminálna agentúra. Známy je napríklad prípad kardiochirurga Viliama Fischera či detského urológa Vladimíra Políka. Aj tých súdili pre korupciu.

Tá je problémom aj podľa prieskumu verejnej mienky, ktorý v roku 2012 robila mimovládna organizácia Transparency International. Vyplynulo z neho, že lekára nejakým spôsobom uplácal každý štvrtý opýtaný Slovák.

Téme sa venuje reportér Ján Baček:

Správu aktualizujeme o podrobnosti, viac v Novinách o 17.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy