Polojasno
Bratislava
Viktor
26.2.2024
Kým žena pracovala v nočných smenách, muž sexuálne zneužíval dcéru
Zdielať na

Kým žena pracovala v nočných smenách, muž sexuálne zneužíval dcéru

OKOLIE KOŠÍC / Na východe Slovenska muž vyše roka sexuálne zneužíval svoju maloletú dcéru. K incidentu sa nakoniec priznal.

"Vzhľadom na prebiehajúce procesné úkony, ako aj citlivosť prípadu, bližšie informácie poskytovať nebudeme," tvrdí hovorca policajného zboru Alexander Szabó. Prípad sa odohral v dedine z okolia Košíc.

Zvrátenosť muža odhalila jeho manželka. Mala podozrenia o nevere. "Je to veľmi špeciálna erotická náklonnosť ku vlastným deťom. Nie je to veľmi časté, pretože najčastejšie zneužívajú maloleté detí nevlastní otcovia," myslí si sexuologička Danica Caisová.

Matka pracovala

Muž, ktorý svoju dcéru zneužíval viac ako rok putuje do cely predbežného zaistenia. "Predmetný skutok vyšetrujeme ako zločin sexuálneho zneužívania," tvrdí Szabó. Podľa informácií televízie JOJ išlo o slušnú rodinu. Otec dcéru zneužíval, keď bola matka na nočnej smene. Niektoré veci si s ňou dohadoval cez sociálnu sieť.

Dohováral jej, že to nesmie nikomu povedať. Pretože by to rozbilo rodinu a on by skončil vo väzení. Trinásťročné dievča zneužívanie popieralo aj pred policajtami, pravda vyšla najavo po gynekologickom vyšetrení.

Odborná pomoc

Muž sa nakoniec priznal. Do policajnej pasce ho vylákala manželka. Stretnutie si dohodli pred košickým obchodným centrom. V zálohe bola zásahová jednotka. Otec dievčaťa sa vzdal dobrovoľne. "Dieťa bude s najväčšou pravdepodobnosťou potrebovať odbornú pomoc," myslí si sexuologička.

Téme sa venuje redaktor Jozef Kačmáry:

Súvisiace články

Najčítanejšie správy