Polojasno
19°
Bratislava
Dušan
26.5.2022
Počas vyšetrovania nehody, policajti odhalili opitého šoféra
Zdielať na
Krimi

Počas vyšetrovania nehody, policajti odhalili opitého šoféra

ČIERNA LÚKA / Kamión naložený airbagmi skončil v pondelok v priekope v časti Čierna Lúka v rimavskosobotskom okrese. Počas dokumentovania tejto dopravnej nehody policajti zistili iný závažný trestný čin. Odhalili opitého vodiča, ktorý takmer narazil do hasičov.

Vodič rumunského kamióna havaroval v pondelok večer pri Rimavskej Sobote. Ťažký stroj vytiahli z priekopy až v utorok. "Museli sme najskôr všetok tovar vyložiť hydraulogickou rukou, a potom sme vyslobodili samotné vozidlo," informuje pracovník asistenčnej služby Pavel Tóth.

Kamionista prevážal airbagy do osobných vozidiel. Jazdil príliš blízko krajnice a stiahlo ho do hlbokej priekopy. Vyhováral sa, že ho oslepilo oprotiidúce auto. Zaplatil 200-eurovú pokutu.

Takmer spôsobil nehodu

"Vodič kamióna neprispôsobil svoje správanie situácii v cestnej premávke," informuje hovorkyňa policajného zboru Mária Faltániová. Pri dopravnej nehode zasahovali aj hasiči, ktorý zabezpečili kamión proti vzniku požiaru.

Policajti púšťali dopravu striedavo v jednom pruhu. Nepozdávalo sa im  správanie jedného z okoloidúcich vodičov. "Okolo išla dodávka, ktorá si nevšimla, že v jednom pruhu stoja hasiči. Skoro spôsobila dopravnú nehodu," hovorí Tóth.

Viac ako dve promile

Čo bolo dôvodom nezvyčajnej jazdy 47-ročný Maďara bolo zrejmé po tom, ako sa podrobil dychovej skúške. "Namerali mu 2,29 promile alkoholu v krvi," hovorí Faltániová.

Na mieste bola redaktorka Edita Hutková:

Zdielať na

Súvisiace články

Najčítanejšie