Zatiahnuté
Bratislava
Bohuš
27.1.2023
Z detského domova v Medzilaborciach utiekol Pakistanec (15)
Zdielať na
Krimi

Z detského domova v Medzilaborciach utiekol Pakistanec (15)

MEDZILABORCE / Polícia v Medzilaborciach pátra po utečencovi z Pakistanu. Ide o 15-ročného chlapca, ktorý je od piatka na úteku. Chovanec detského domova ušiel počas prechádzky v meste.

Tínedžer ušiel okolo piatej hodiny poobede a stratil sa medzi ľuďmi v meste. Sociálni pracovníci domova to okamžite nahlásili na polícii. "Chlapec ušiel počas vychádzky a stratil sa v skupine ľudí na ulici A. Warhola v Medzilaborciach," uviedol hovorca prešovskej krajskej polície Daniel Džobaník.

Pakistanec bol chovancom detského domova pre maloletých bez sprievodu. Podľa informácií TV JOJ z prostredia domova ušiel chlapec za matkou do Nemecka.

Odborný tím detského domova v Medzilaborciach má s maloletými migrantmi najväčšie skúsenosti vďaka svojej polohe blízko ukrajinskej hranice. "Títo pracovníci sú špeciálne vyškolení a v súčasnosti majú aj dostatok tlmočníkov, aby deti hovorili v jazyku, ktorému rozumejú," uviedla hovorkyňa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Jana Lukáčová.

Mladík nehovorí po anglicky a komunikuje iba v jazyku pandžabi a urdu. Aj napriek tomu, že sú pracovníci  špeciálne vyškolení, mladí migranti si  zakaždým nájdu cestu, ako odtiaľ nebadane ujsť.

Telefonuje Daniel Džobanik, HOVORCA KR PZ PREŠOV
15- ročný chlapec z Pakistanu je vysoký 160 cm, štíhlej postavy, čierne krátke vlasy, a výrazný biely udržiavaný chrup.

Odchody maloletých migrantov sú väčšinou odchodmi navždy. Riaditeľ domova si spomína iba na jeden prípad, kedy chlapec ušiel do Švédska a po pár dňoch napísal do domova ospravedlňujúci list. "Napísal nám: prepáčte, mám sa dobre, som v Švédsku. Ako prepáčanie, že ušiel, sa ospravedlnil," spomína riaditeľ Detského domova v Medzilaborciach Vladislav Fejo.

Pozrite si priloženú reportáž:

Súvisiace články

Najčítanejšie