Dráma pri Liptovskej Mare. Chlapec (4) skončil pod kolesami auta

Dráma pri Liptovskej Mare. Chlapec (4) skončil pod kolesami auta

LIPTOVSKÁ MARA / Na výlet k Liptovskej Mare tak ľahko nezabudne rodina z Nemecka. V Liptovskom Trnovci vbehol priamo pod kolesá auta ich 4-ročný chlapček. Vodič okamžite šliapol na brzdu.

Osobné auto zachytilo malého chlapca krátko pred poludním. Podľa svedkov rodina z Nemecka práve prechádzala cez cestu smerom k Liptovskej Mare. Síce tu nie je označený prechod, no miestni aj turisti tadiaľto bežne chodievajú k vode.

Aj skupinka nemeckých dovolenkárov s viacerými deťmi už bola takmer na druhej strane, keď došlo k nehode. "Švorročný chlapec v sprievode rodičov sa vytrhol z ruky a vbehol do jazdnej dráhy vodičovi Renaultu Clio," informuje hovorkyňa policajného zboru Jana Balogová.

Prvá pomoc

"Brzdil alebo išiel dosť pomaly a chcel sa mu aj vyhnúť, ale už sa nedalo. Počuli sme náraz a sme sa otočili a vidíme, že akurát sa niečo mihlo a letelo, nejaké 2-3 metre," opisuje svedok nehody.

Dieťa zostalo po náraze ležať na zemi, bolo pri vedomí a komunikovalo. Do príchodu záchranárov podali chlapčekovi prvú pomoc príbuzní, pomáhali aj náhodní svedkovia.

Zásah vrtuľníka

"Lekár leteckých záchranárov mu na mieste poskytol neodkladné ošetrenie. Chlapca následne preložili na palubu vrtuľníka a spolu s jeho mamou previezli do Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici," tvrdí hovorkyňa ATE Zuzana Turočeková.

Podľa aktuálnych informácií lekár vnútorné zranenia nepotvrdili.

Téme sa venuje redaktor Matúš Gavlák:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:05 Aféry II.
12:00 INKOGNITO
13:05 VŠETKO ČO MÁM RÁD
11:20 Áno, šéfe USA II.
12:20 NOVÁ ZÁHRADA
13:35 DEDIČSTVO
10:30 Nákupné maniačky
11:55 UHÁDNI MÔJ VEK
12:35 Vražedné Miami
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Kúzlovanie
11:50 Rybičky Flip a Flap
09:55 Vášeň mezi řádky
11:55 Divergence
14:25 Pompeje