Petluš na súde priznal, kto si objednal Kubašiakovu vraždu

Petluš na súde priznal, kto si objednal Kubašiakovu vraždu

BANSKÁ BYSTRICA / Na okresnom súde v Banskej Bystrici pokračuje proces s horehronským podnikateľom Igorom Šajgalom. Čelí obžalobe za objednanie vraždy bývalého spoločníka Jána Kubašiaka. Jeho poprava pred rokmi otriasla Slovenskom. Vrah ho zastrelil v prítomnosti príbuzných v jeho dome. Streľbu počula aj podnikateľova malá dcéra. Ako svedok vo štvrtok vypovedal Kubašiakov vrah, ktorý prvýkrát otvorene prehovoril o tom, kto za všetkým stojí.

Odsúdený expolicajt prehovoril po ôsmich rokoch a označil objednávateľa prepadu. Právoplatne odsúdený vrah Jána Kubašiaka si odpykáva dvadsaťpäťročný trest v leopoldovskej väznici, eskorta ho skoro ráno priviezla na súd.

Muž, ktorý sa kedysi posmešne vyjadroval o všetkých svedkoch a s úškrnom na tvári tvrdil, že nevie kto si lúpež objednal, sa teraz zázračne rozpamätal. Za objednávateľa označil horehronského podnikateľa Igora Šajgala. "Vážim si, že to povedal. Asi na neho tlačila rodina, aby to povedal," hovorí voda po Jánovi Kubašiakovi Mária Sihelská.

Vdova: je to nebezpečný človek

Po jeho slovách sa vdova, ktorá vytrvalo chodila na všetky pojednávania, v súdnej sieni rozplakala. Od začiatku bola presvedčená o tom, že práve bývalý spoločník jej manžela stojí za jeho fyzickou likvidáciou. Kedysi priateľov rozdelil biznis a peniaze. "Je to výbušný a nebezpečný človek pre všetkých. Myslím si, že je najvyšší čas, aby ho zavreli," dodáva Sihelská.

Bývalý policajt Petluš vypovedal viac ako dve hodiny. Tvrdil, že prepad v Kubašiakovom dome zorganizoval sám. Malo to vyzerať ako policajná akcia, počas ktorej mal z trezoru zobrať kompromitujúce dokumenty týkajúce sa firiem.

Dva milióny korún

Mal za to zinkasovať dva milióny korún. Prehovoril vraj preto, že doteraz mu peniaze nevyplatili a nepostarali sa oňho. Šajgal vytrvalo vinu popiera. "Prečo by som mu mal platiť. Ak by som aj urobil, čo on tvrdí, tak si to strážim," povedal Igor Šajgal.

Jána Kubašiaka brutálne popravili v jeho dome v Polomke presne pred ôsmimi rokmi. Manželka a dcéra obete v tom čase ležali zviazané v druhej izbe. Okrem expolicajta Petluša boli odsúdení aj jeho dvaja komplici, no po odpykaní trestu sa medzičasom obaja dostali na slobodu.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

15:30 Vražedné čísla I. + II.
16:30 Dr. Dokonalý
17:30 NOVINY
16:20 Simpsonovci V.
16:50 Simpsonovci V.
17:20 Najlepšie svetové videá V.
15:45 Vražedné Miami II.
16:45 Presne takto o rok II. PRMIÉRA
17:50 Súdna sieň
16:25 Medzi nami zvieratkami
16:35 Macko Uško
16:45 Okido I.
15:35 Valerian a město tisíce planet
18:05 Rezistence
20:15 Kincsem