Na deti v škole spadla skrina, skončili v nemocnici

Na deti v škole spadla skrina, skončili v nemocnici

NITRA / Tri sedemročné deti zranila padajúca skriňa v jednej zo základných škôl v Nitre. Nešťastie sa stalo v čase, keď išli školáci popoludní na dvor. Podľa predbežných zistení za všetko môže rekonštrukcia, ktorá momentálne v škole prebieha. prípadom sa zaoberá polícia aj inšpektorát práce.

Žiaci sa chystali von a išli si do skriniek po veci. Tie sa momentálne nachádzaj v strede chodby, aby oddeľovai časť, na ktorej práve prebieha rekonštrukcia.

"Čo som videl tie skrine, sú tam rôzne poukladané. Je to veľké nebezpečenstvo," hovorí jeden z rodičov.

Zavesil sa na skrinku

Jeden z chlapcov sa zavesil na skrinku a tá sa zrútila na dievčatá, ktoré boli pod ňou. V poslednej chvíli skriňu zachytil robotník a celou váhou tak na deti našťastie nespadala.

“Dieťa stúpilo na okraj skrinky, tam kde sa nemá. Potiahlo dverami a skriňa sa zosunula," uviedla riaditeľka základnej školy Topoľová v Nitre Helena Babušíková.

Deti, previezli do nemocnice, riaditeľka hovorí o tom, že sa im nič nestalo a zobrali ich tam, len pre istotu. Viacerí rodičia nám mimo kamery zas tvrdili, že mali zopár škrabancov. "Možno toto vyvolalo rozruch vo verejnosti, že sú tam sanitky. To je dôvod prečo, sa to takto nafúklo, ale absolútne sa deťom nič nestalo," dodáva riaditeľka.

"Tri deti boli ošetrené ambulantne a prepustené do domáceho liečenia," uviedol hovorca fakultnej nemocnice v Nitre Ladislav Berec.

Prípadom sa zaoberá aj inšpektorát práce, na ktorý sa obrátili rodičia. "Priebežne možno z fyzickej kontroly konštatovať závažné porušenie predpisov na úseku života a zdravia," uviedol riaditeľ nitrianskeho inšpektorátu práce Róbert Bulla.

Viaceré nedostatky

Podľa zistení ide o viacero nedostatkov. Jedno z nich sa týka aj skriniek. "Neboli zabezpečené proti pádu napríklad uchytením o stenu alebo o podlahu," dodal riaditeľ inšpektorátu.

Rodičia nám povedali, že z rekonštrukcie sú nadšení, ale bezpečnosť detí je prvoradá. Celá situácia mrzí aj riaditeľku, ale počas prázdnin sa to stihnúť nedalo. "To je práca na štyri mesiace a žiadne prázdniny netrvajú štyri mesiace," dodala riaditeľka.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Černobyľ
23:35 Pokrvný pomstiteľ
01:45 Pán Božský
22:35 Príbeh kmotra
00:45 Votrelec: Covenant
03:05 Kutyil s.r.o. II.
22:55 Kravaťáci IX.
23:55 Vražedné Miami
00:55 Vražedné Miami
23:25 Zabi nudu! II.
23:35 Kúzlovanie
23:45 Arthur a Minimojovia
21:55 Fukušima
00:00 Černé zlato
02:05 Chceš pěstí?