Jasno
18°
Bratislava
Patrik, Patrícia
6.7.2022
Expolicajta po takmer 12 hodinách spacifikovali, skončil v nemocnici
Zdielať na
Krimi

Expolicajta po takmer 12 hodinách spacifikovali, skončil v nemocnici

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ / V utorok približne o 18:00 hodine rozbehli policajti zo špeciálneho útvaru v Liptovskom Mikuláši rozsiahlu akciu. Kukláči obkľúčili rodinný dom na Sochanovej ulici. Po viac ako jedenástich hodinách expolicajta spacifikovali.

Išlo o dom rodičov tridsaťjedenročného Jána Antošku exkriminalistu z Liptovského Mikuláša, ktorého od septembra hľadá polícia. Podieľal sa na viacerých lúpežných prepadnutiach.

Zabarikádovaný v dome

Počas akcie padli podľa svedkov aj výstrely. Pri prestrelke sa zranil jeden zasahujúci policajt. Údajne ho do vesty trafila jedna zo striel. Po ošetrení sa vrátil na miesto zásahu.

V dome bola spolu s Antoškom aj jeho mama a priateľka. Tie policajti z miesta odviezli. Antoška bol dlhé hodiny zabarikádovaný v dome na poschodí a hovoril s ním vyjednávač. Na mieste zasahovalo 55 policajtov aj obrnený transportér. Miesto pomáhali osvetľovať hasiči.

Pozrite si oficiálne video zo zásahu:

Streľba počas noci

Z rodičovského domu Jána Antošku bolo v noci počuť viackrát streľbu. Antoška trikrát vystrelil najskôr o 1:15 hodine, potom o 40 minút neskôr vypálil približne deväťkrát.

Tlmené rany bolo počuť aj o tretej ráno a potom ešte dve poriadne rany o piatej hodine. Polícia streľbu opätovala.

Policajti sa nad ránom odhodlali na zásah. Približne o 5:55 bolo z domu vidieť stúpajúci dym a počuť niekoľko striel.

Do podkrovia, kde sa expolicajt skrýval, hodili dymovnicu. Antoška zišiel dole, kde ho policajti spacifikovali. So zraneniami ho odviezli do nemocnice. Jeho život nie je ohrozený. Podľa našich informácií utrpel zranenie ruky.

Pozrite si reportáž z miesta činu:

Policajný viceprezident Milan Lučanský celú akciu zhodnotil pozitívne a označil ju za úspešnú z pohľadu polície.

Ján Antoška je obvinený z účasti na lúpežiach na Liptove. Na úteku bol od konca septembra minulého roku.

Súvisiace články

Najčítanejšie