Zatiahnuté, dážď
11°
Bratislava
Cyprián
27.9.2022
Dievča (†20) našli doma s nožom v ruke, zomrelo
Zdielať na
Krimi

Dievča (†20) našli doma s nožom v ruke, zomrelo

NITRA / V Nitre na sídlisku Chrenová našli v piatok večer v byte dorezané dvadsaťročné dievča. Na tele malo vraj až 50 rán. Mladú ženu previezli do nemocnice. Aj napriek okamžitej pomoci, boj o život po niekoľkých hodinách prehrala.

Tragédia sa stala v byte na 6. poschodí, v ktorom podľa susedov žila dvadsaťročná žena s mamou a súrodencami. Zranenú a zakrvavenú Máriu našla jej sestra.

Prvá pomoc

"Najprv bol krik, dáka žena volala o pomoc alebo dáka zvada," hovorí sused. Pomoc zavolala sestra mladej ženy, už za pár minút ju ratovali policajti ako aj záchranári. "Ja som už ležala v posteli a len som počula sanitku
dve policajné autá sme videli,"
dodáva suseda.

Policajti boli na mieste ako prví, a robili všetko preto, aby prežila. Do príchodu záchranárov žene poskytli prvú pomoc.  "Lekár spoločne so záchranármi stabilizoval zdravotný stav u pacientky a následne v kritickom stave ju transportovali na ARO v Nitre," informuje hovorca OS Andrej Hirjak.

Päťdesiat rán

Podľa našich informácií dievča malo mať na tele 50 rán, dorezaná bolo vraj nožom a črepinami. Išlo o sklo z akvária a kuchynský nôž s 12 až 15 centimetrovou čepeľou. Žena mala zranenia rúk, nôh, krku a otvorenú reznú ranu na bruchu. 

"Vyšetrovateľ z Nitry začal trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví, okolnosti prípadu sú v štádiu vyšetrovania," dodáva hovorkyňa policajného zboru Božena Bruchterová.

Aj napriek snahe lekárov dopoludnia Mária v nemocnici zomrela. V čase keď ju v byte našla sestra mala nôž držať v rukách. Policajti preto pracujú aj s verziou, že si zranenia spôsobila sama.

Súvisiace články

Najčítanejšie