Jasno
Bratislava
Nataša
17.1.2022
Rodina a kamaráti sa rozlúčili s Nikolou (†18)
Zdielať na
Krimi

Rodina a kamaráti sa rozlúčili s Nikolou (†18)

TRSTÍN / V pondelok sa rodina, priatelia a známi rozlúčili s Nikolou. Tá sedela v autobuse, ktorý havaroval v piatok popoludní na diaľnici D1. Pri tragickej dopravnej nehode zomreli štyri dievčatá.

Rodina, priatelia a desiatka známych o šestnástej odprevadili na druhý svet mladú gymnazistku v jej rodnej obci. Poslednú rozlúčku s osemnásťročnou Nikolou sprevádzali emócie a slzy.

Medzi trúchliacimi boli aj spolužiaci z havarovaného autobusu. Ľudia prichádzali s vencami a kyticami. Po zádušnej omši previezli Nikolino telo k miestu posledného odpočinku. Nešťastní rodičia, ktorí v zlomku sekundy prišli o to najcennejšie sa naposledy so svojou dcérou mohli rozlúčiť.

Štyri mŕtve študentky

Autobus so študentmi Športového gymnázia Jozefa Herdu v Trnave havaroval v piatok popoludní na diaľnici D1 v smere z Piešťan do Trnavy. Pri nehode prišli o život štyri študentky. V autobuse bolo 31 cestujúcich - 29 žiakov a dve učiteľky. Päť osôb sa ťažko zranilo, 20 ľahko a dvaja ľudia boli bez zranenia.

Gymnazisti sa vracali z exkurzie na Orave. Autobus zišiel z cesty, vodič sa pravdepodobne snažil vrátiť naspäť a na prudkom svahu sa autobus prevrátil. VIAC TU. 

Ľudské zlyhanie

Policajné vyšetrovanie ukázalo, že za nehodu môže ľudské zlyhanie. Polícia vylúčila technickú závadu a vo svojej správe uviedla, že vodič neprekročil rýchlosť.

"Autobus išiel v čase nehody rýchlosťou 97 kilometrov za hodinu, v čase prevrátenia mal na tachometri 67 kilometrov,“ uviedol na tlačovej besede trnavský krajský policajný riaditeľ Štefan Čechovič. VIAC TU. 

Najčítanejšie