Fanaticky zamilovaný policajt dal výpoveď, prípad môže mať tragickú dohru

01.05.2014 18:36 Noviny.sk Krimi

Fanaticky zamilovaný policajt dal výpoveď, prípad môže mať tragickú dohru

HUMENNÉ / Zamilovaný policajt z východného Slovenska bombardoval svoju známu tisíckami esemesiek. Navyše si u mobilného operátora vyžiadal výpisy jej hovorov. Podľa odborníkov môže mať tento prípad tragickú dohru.

Zneužil svoje právomoci

Inšpekcia ministerstva vnútra prešetruje služobný pomer policajta. Vyšetrovanie sa môže skončiť trestným stíhaním muža zákona. Policajt posielal svojej kamarátke tisícky sms správ. Aby toho nebolo málo, od mobilného operátora si vyžiadal výpis hovorov prenasledovanej ženy.

"Takýmto spôsobom nemôže policajt postupovať. Je možné hovoriť aj o trestnom čine zneužívania právomoci verejného činiteľa," hovorí expertka na trestné právo Lucia Kurilovská.

Nesmie využívať postavenie

Na jednej strane stojí zákon, na strane druhej etický kódex policajta. Ide o súbor pravidiel, podľa ktorých by sa mali správať všetci muži zákona. Podľa advokátky Zuzany Amrichovej policajt nesmie zneužívať svoju príslušnosť k policajnému zboru a prístup k informáciám na získanie osobných výhod.

Údajné bombardovanie tisíckami esemesiek či prenasledovanie na policajnom aute môže podľa advokátky hraničiť aj s trestným činom nebezpečného prenasledovania.

Skončil na vlastnú žiadosť

Žena všetko nahlásila a podľa psychologičky ani nič lepšie nemohla urobiť. Hraničná situácia sa mohla zintenzívniť a mať katastrofálne následky. "Aby ju nemal nikto, tak to krajné riešenie je, že jej siahne na život, alebo na ten svoj," uviedla Danica Caisová.

Posadnutý muž posledným aprílovým v policajnom zbore skončil údajne na vlastnú žiadosť. To, že pri vstupe do polície prešiel všetkými psychotestami, vraj nie je nič výnimočné.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:30 Noviny TV JOJ
06:15 Krimi
06:50 Noviny TV JOJ
05:30 Súdna sieň
06:15 Súdna sieň
07:30 Súdna sieň
05:15 Kutyil s.r.o.
06:00 X Factor Veľká Británia XIV.
07:40 X Factor Veľká Británia XIV.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
06:05 Mia a bílý lev
07:55 Tah pěšcem
09:55 Dobrou noc a hodně štěstí