Zatiahnuté
-1°
Bratislava
Oto
5.12.2023
Slota a alkohol za volantom? Súd znížil trest
Zdielať na

Slota a alkohol za volantom? Súd znížil trest

ŽILINA / Krajský súd v Žiline sa v utorok zaoberal prípadom Jána Slotu, ktorý podľa obžaloby v máji minulého roka v Čadci šoféroval opitý. Pôvodne mu okresný súd v novembri udelil pokutu 5-tisíc eur a 16 mesiacov zákaz viesť motorové vozidlo. Teraz je všetko inak!

3 000 €, rok bez vodičáku

Prokurátor aj bývalý primátor Žiliny Ján Slota sa vtedy proti rozsudku odvolali. Bývalý líder národniarov žiadal nižší trest, prokurátorka naopak vyšší. VIAC TU. 

Sudkyňa krajského súdu v utorok znížila trest na pokutu 3 000 € a zákaz riadenia motorových vozidiel na jeden rok. Sudkyňa zdôraznila, že Jána Slotu posudzovala ako bežného občana a nie ako politika. Rozsudok je právoplatný.

Odmietnutie dychovej skúšky na alkohol alebo drogy je na Slovensku trestným činom, rovnako ako riadenie v ťažkej opitosti. Vinníkovi za to síce hrozí až ročné vezenie. Slovenské súdy ale v týchto obvykle ukladajú len pokutu a súčasne na určitú dobu zakážu odsúdenému riadiť motorové vozidlo. VIAC TU

Ku alkoholu sa priznal

Slota, ktorý v minulosti nešetril slovnými útokmi na Maďarov, Rómov alebo homosexuálov, podľa svedkov minulý rok v máji riadil pod vplyvom alkoholu v Čadci. Namiesto po ceste, išiel po tráve, čo si všimli mestskí policajti, ktorí privolali štátnu políciu.

Hliadka sa potom snažila auto zastaviť, ale muž za volantom na výzvy nereagoval. Podarilo sa im to až potom, čo policajti autu zablokovali cestu. Slotu potom predviedli na policajnú stanicu. Po prepustená z policajnej stanice sa priznal, že riadil opitý. VIAC TU.

Staňte sa fanúšikom spravodajstva TV JOJ na sociálnej sieti FACEBOOK a vyhrajte!

Súvisiace články

Najčítanejšie správy