Marína
8.12.2022
Policajti sa mali neúctivo správať k mŕtvole
Zdielať na
Krimi

Policajti sa mali neúctivo správať k mŕtvole

BRATISLAVA / Na bratislavskom Trnavskom mýte na priechode pre chodcov vyhasol ďalší ľudský život. Auto z Rimavskej Soboty zrazilo 65-ročnú Helenu. Okrem tejto tragédie však okoloidúcich zaskočilo aj správanie policajtov počas čakania na pohrebnú službu.

Ľudia si mŕtvolu dokonca vraj fotili

Takto opísala nehodu v Bratislave očitá svedkyňa: "Pred hodinou a pol sa stala nehoda. Keďže fúka vietor, nedá sa mŕtvola zakryť, tak ju nechali pohodenú tam, kde dopadla. Vejú jej vlasy. Asi sedem policajtov postáva okolo, fajčia a debatujú, jeden sa smeje. Okoloidúci si zblízka fotia detaily tváre." 

Mladá žena tvrdí, že po odchode záchranárov plynul život akoby sa nič nestalo. Dorazila ju však ľahostajnosť policajtov, ktorí nezasiahli ani proti zvedavcom a ľuďom, ktorí si obeť dokonca fotili. "Človek, ktorý zomrel už nemôže nič urobiť a je vydaný napospas spoločnosti," myslí si psychológ Karol Kleinmann. 

Vodič Golfu alkohol v krvi nemal

K zrážke vozidla s dôchodkyňou došlo po ôsmej hodine večer. Záchranári bojovali o jej život veľmi dlho, ale márne. Vodič Golfu absolvoval dychovú skúšku, alkohol v krvi ale nemal. Následne telo obete ležalo na mieste minimálne hodinu a pol a podľa niektorých svedkov nebolo vôbec prikryté.

"Ak má občan podozrenie na neetické a nezákonné správanie policajta na mieste, môže podať podnet na odbore kontroly Krajského riaditeľstva policajného zboru, ktorý daný podnet prešetrí," hovorí hovorkyňa KR PZ Bratislava Tatiana Kurucová.

Ľudskú dôstojnosť a úctu k človeku treba podľa psychológa zachovať aj po smrti. Možno práve o to viac. Takéto morálne hodnoty ale musia byť v osobnosti človeka.

Ak ste túto nehodu videli aj vy a viete o niečom, čo by mohlo vyšetrovanie posunúť ďalej, kontaktuje redakciu KRIMI@JOJ.SK.

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.

isifa

Zdielať na

Súvisiace články

Najčítanejšie