Oblačno
20°
Bratislava
Ela
24.5.2022
Slovák na jachte s kokaínom. Bol to Maroš Deák, tvrdí zdroj
Zdielať na
Krimi

Slovák na jachte s kokaínom. Bol to Maroš Deák, tvrdí zdroj

BRATISLAVA / Koncom minulého roka našla austrálska polícia v Oceánii stroskotanú jachtu a na nej 200 kilogramov kokaínu a telo mŕtveho muža. Podľa miestnej polície išlo o 35-ročného Slováka z Humenného. Televízia JOJ teraz získala informácie, ktoré môžu znamenať zásadný zvrat v celej kauze. Podľa nášho zdroja je mŕtvym mužom z kokaínovej jachty brat zastreleného bratislavského podnikateľa Romana Deáka.

Na lodi mal zomrieť brat zastreleného Deáka

Podľa zdroja televízie JOJ mal s plachetnicou na kokaínovú pašerácku plavbu vyplávať úplne iný muž ako tvrdí austrálska polícia. Taktiež Slovák, ale len ukrývajúci sa za cestovné doklady Milana Rindzáka. 

Mŕtvym na palube stroskotanej jachty je údajne Maroš Deák, brat zastreleného podnikateľa Romana Deáka. Práve ten má už 13 rokov žiť na úteku, priamo v Thajsku. "V súčasnej dobe prebieha expertízna analýza porovnávacieho materiálu, preto nie je v tejto chvíli možné poskytnúť žiadne ďalšie informácie," povedala hovorkyňa Prezídia PZ SR Andrea Dobiášová.

Naše informácie pochádzajú od utajeného zdroja. Napriek tomu sme zistili ďalšie informácie, ktoré hovoria o tom, že časť tohto vyšetrovacieho spisu má slovenská polícia oklieštenú režimom utajenia.

Ďalšie informácie zase hovoria o tom, že pravdepodobne analýza vzoriek DNA vylúči to, čo tvrdia austrálski vyšetrovatelia. Televízia JOJ o získanej informácii už informovala aj rodinu nezvestného Rindzáka a taktiež aj pani Deákovú.

Maroš Deák sa rodine neozval 8 mesiacov

Zhodou okolností sa rodičom Maroš Deák z Thajska už neozval celých osem mesiacov. "So synom sme boli vo veľmi úzkom kontakte. Hovorila som s ním koncom septembra a do dnešného dňa nevieme, čo je s ním," hovorí Viera Deáková.

Časovo zhruba sedí odmlčanie sa Maroša Deáka s termínom plavby, nájdenej jachty. Ak naše ďalšie neoficiálne informácie získané z prostredia polície pripúšťajú to, že DNA zaslané z Austrálie zrejme nepotvrdia zhodu s DNA pribúzných Milana Rindzáka, pani Deáková je ochotná okamžite poskytnúť svoje DNA pre účely identifikácie nájdenej mŕtvoly.

Faktom nateraz zostáva len to, že  neexistuje 100 % dôkaz o tom, že na kokaínovej lodi tamojší detektívi reálne našli telo mŕtveho slovenského občana. 

Téme sa venuje reportér Rasťo Striško. INFORMÁCIE ONLINE TU.

TV JOJ

Súvisiace články

Najčítanejšie