Zatiahnuté, dažďové prehánky
10°
Bratislava
Cyprián
27.9.2022
Požiar v podzemnej garáži. Šíril sa silný zápach
Zdielať na
Krimi

Požiar v podzemnej garáži. Šíril sa silný zápach

BRATISLAVA / Na sídlisku v bratislavskej Vrakuni bolo vo štvrtok popoludní mimoriadne horúco. V jednej z podzemných garáži z neznámych príčin horelo osobné vozidlo. Požiar zachvátil aj vedľajšie autá a hrozilo, že polícia bude musieť evakuovať ľudí, ktorí bývajú nad garážou.

Obyvatelia bytovky sa sťažovali na silný zápach

Požiar vypukol vo štvrtok krátko po trinástej hodine v podzemnej garáži na sídlisku v bratislavskej Vrakuni. Obyvatelia okolitých bytov si všimli dym, ktorí unikal z dvoch strán. Tí, čo bývajú priamo nad ohniskom požiaru, sa sťažovali na silný zápach.

"Na mieste zasahovali celkom 4 vozidlá s technikou a 19 príslušníkov hasičského útvaru,"
povedal Marián Bugár, veliteľ HaZÚ Bratislava. Hasiči likvidovali požiar pomocou peny, následne však museli podzemné priestory odvetrávať. Hasičská záchranka našťastie zasahovať nemusela. "Zriadili sme dva zásahové tímy, pričom jeden robil prieskum bytových podlaží pred prípadnou evakuáciou osôb z nadzemných podlaží," popísal postup zásahu Bugár.

Na miesto požiaru privolali aj statika

Na sídlisku sme stretli viacero policajných áut. Vyšetrovatelia začali vypočúvať svedkov. "Polícia vyšetruje okolnosti dnešného požiaru osobného motorového vozidla," potvrdila Tatiana Kurucová, hovorkyňa KR PZ Bratislava. Čo mohlo požiar auta spôsobiť ako aj výška škody zatiaľ nie sú známe. Podľa veliteľa zásahu, po prieskume garáže požiarnici zistili, že na mieste boli ďalšie štyri vozidlá a prívesný vozík. Pre obnaženie betónových častí stropu museli na miesto zásahu povolať statika. Ten určí ďalší postup. 

Keďže oheň zúril v uzavretých priestoroch, hasičom poriadne komplikoval prácu. Priestor museli po uhasení požiaru dlho vetrať.  Vyšetrovatelia na mieste pracovali až do neskorej noci. Oheň sa pravdepodobne rozšíril z auta, ktoré parkovalo na okraji garáže.

Polícia už začala trestné stíhanie

Podľa najnovších informácii, polícia už ale medzitým začala v tomto prípade trestné stíhanie pre poškodzovanie cudzej veci. Keďže oheň zúril v uzavretých priestoroch, hasičom poriadne komplikoval prácu. Priestor museli po uhasení požiaru dlho vetrať.  Vyšetrovatelia na mieste pracovali až do neskorej noci. Oheň sa pravdepodobne rozšíril z auta, ktoré parkovalo na okraji garáže. 

Auto odviezli na expertízu

Vozidlo značky Škoda Yeti s myjavským evidenčným číslom technici ešte vo štvrtok večer naložili na korbu nákladiaka ministerstva vnútra. Podľa našich informácií auto putovalo na policajnú expertízu. O tom, čo bolo príčinou požiaru, sa doteraz špekuluje. Vylúčené vraj nie je ani to, že by došlo k samovznieteniu. No polícia zrejme pracuje aj s verziou, že vozidlo niekto umýseľne podpálil.

To, či boli dvere do garáže pred príchodom hasičov zatvorené, však veliteľ zásahu nekomentoval. Podľa jeho slov našli po odvetraní podzemia v garáži ďalších 5 áut a jeden prívesný vozík, ktoré si ich majitelia odviezli preč. Podľa svedkov bola na vozidlách, čo prežili plamene, silná vrstva popola.

Všetko o hokejových MS na jednom mieste. Čítajte TU.

TV JOJ

Súvisiace články

Najčítanejšie