Zatiahnuté
Bratislava
Andrej, Ondrej
30.11.2023
Kaliňáková reforma? Za menšie priestupky chce znížiť pokuty
Zdielať na

Kaliňáková reforma? Za menšie priestupky chce znížiť pokuty

BRATISLAVA / Tak toto tu ešte nebolo! Polícia plánuje znížiť niektoré sadzby pokút! Počuli ste dobre. Takáto myšlienka sa vnukla priamo ministrovi vnútra, Robertovi Kaliňákovi. Vraj nie je fér, ak si vodič povedzme zabudol iba zapnúť svetlá a pokuta je rovnako prísne vysoká, ako v oveľa horších prípadoch porušenia cestnej premávky.

Najčastejším prehreškom sú svetlá

Svetlá sú zrejme najčastejším prehreškom. Nové autá ich pri naštartovaní zapínajú automaticky, tie staršie sú však závislé na nás a na našej dobre pamäti. Kto pozabudne, platí! a nie málo. Ak má policajt zlý deň, aj za drobnosť vám môže vypísať blok na 60 eur.

A práve to sa ministrovi Kaliňákovi zdá príliš tvrdé. Za blbosti, ktorými prakticky neohrozujeme nikoho, by sme polícii mohli už čoskoro odovzdávať menej. Napríklad už dnes si podľa nového sadzobníka pokút môže policajt vybrať, či Vám za svetlá vypíše blok na 20 alebo na 60 eur.

Kaliňák chce menšie pokuty

Ak ste si ich zabudli zapnúť v takomto krásnom slnečnom počasí, nikoho ste neohrozili a tak by mal zvoliť tú nižšiu sadzbu.Naopak keď je hmla, alebo leje ako z krhly, musí byť policajt maximálne prísny. Dobrou správou je, že zoznam malých prehreškov za málo peňazí sa už v najbližších mesiacoch rozšíri.

Téme sa venujú Noviny TV JOJ o 19:30.

Téme sa venuje reportérka Dana Strculová. INFORMÁCIE ONLINE TU.

ISIFA

Súvisiace články

Najčítanejšie správy