Gang v Rakúsku obchodoval s ľuďmi. Polícia zatkla aj Slovákov

Gang v Rakúsku obchodoval s ľuďmi. Polícia zatkla aj Slovákov

Dvanásti Slováci čelia v Rakúsku podozreniam z obchodovania s ľuďmi. Organizovaná skupina sa podľa tamojšej polície dopustila aj podvodov, kupliarstva, či drogových deliktov.

Časť z nich sa priznala

Ešte v máji zadržali tri ženy a dvoch mužov pochádzajúcich zo Slovenska spolu s ďalšími dvoma podozrivými Rakúšanmi. Koncom júna zase skončili v policajných putách traja slovenskí občania – jedna žena a dvaja muži. Boli prevezení do ústavu na výkon väzby vo Wiener Neustadt. Časť z nich sa podľa polície priznala.

Rakúski vyšetrovatelia začiatkom leta Slovákom a ich komplicom z Maďarska, Turecka a Rakúska pripisovali až 250 trestných činov. V priebehu nasledujúcich mesiacov do spisu pribudlo ďalších 30 skutkov. Pred niekoľkými dňami rakúska polícia zadržala ďalších 13 osôb.

Ženy navádzali na prostitúciu

Podozriví mali navádzať na prostitúciu viaceré slovenské a maďarské ženy. Minimálne tridsať z nich skončilo podľa polície v rakúskych nevestincoch. Skupina tiež čelí podozreniu z toho, že organizovala žobranie neďaleko nákupných centier v okresoch Viedeň – okolie a Tulln. Vyzbierané peniaze mali žobráci odovzdávať skupine, ktorá má zrejme na rováši aj krádeže na odevných a potravinárskych trhoch v rakúskom hlavnom meste.

V tomto prípade mali podľa televízie ORF zločinci pracovať na príkaz 35-ročného Rakúšana. Dolnorakúska polícia nám zatiaľ ku kauze neposkytla žiadne bližšie informácie.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Zdroj: TV JOJ

Zdroj: noviny.sk/ TV JOJ Dalibor Skladan

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:55 Policajti v akcii
12:00 Noviny o 12:00
12:30 Top Star
11:05 Plus Mínus
11:55 Profesionáli II.
12:55 Hoď svišťom
10:10 ZOO
11:45 Nákupné maniačky
13:05 Skutočné príbehy
11:15 Arthur a Minimojovia
12:05 Bolek a Lolek idú do sveta
12:20 Krtko
09:30 Malí letci
11:20 Gagarin
13:25 Ztracená dívka