Spoločnosť, ktorá prevádzkuje najväčšie lyžiarske strediská na Slovensku sa rozrastá do Rakúska

04.05.2021 17:31 Noviny.sk Ekonomika
Spoločnosť, ktorá prevádzkuje najväčšie lyžiarske strediská na Slovensku sa rozrastá do Rakúska Zdroj: noviny.sk
BRATISLAVA / Prevádzkovateľ lyžiarskych stredísk a ďalších turistických atrakcií v strednej Európe, slovenská spoločnosť Tatry mountain resorts, kúpila menšie rakúske horské stredisko Muttereralm pri Innsbrucku a na začiatku mája ho prevzala. Stredisko Muttereralm sa nachádza 10 km od centra Innsbrucku. TMR zaň zaplatilo viac ako 3 milióny eur.

Spoločnosť TMR kúpila rakúske horské stredisko Muttereralm. Stredisko Muttereralm sa nachádza 10 km od centra Innsbrucku. Slováci zaň zaplatili 3,25 milióna eur. Ku kúpe a podpisu zmluvy s Turistickým združením Innsbruck ako hlavným akcionárom a obcami Götzens a Mutters došlo ešte 16.decembra 2020.

Stredisko prevzala od 1. mája. Informoval o tom dnes prostredníctvom tlačovej správy jej hovorca Marián Galajda. TMR zvíťazilo vo výberovom konaní pod dohľadom švajčiarskej poradenskej spoločnosti, do ktorého sa zapojilo jedenásť záujemcov z Rakúska a zahraničia. "Na prvý pohľad nejde o veľký obchod, navyše, prišiel v čase, v ktorom sme ešte netušili ako katastrofálne dopadne zimná sezóna, a že budeme musieť prepúšťať,“ uviedol predseda predstavenstva TMR Igor Rattaj. Do strediska sa podľa jeho slov rozhodli vstúpiť pre perspektívu jeho prepojenia so susediacim strediskom Axamer Lizum a možnosti budúceho napojenia na ďalší ľadovec. Stredisko lyžiarom ponúka viac ako 15 kilometrov zjazdoviek v dĺžke od 700 do 4 200 metrov. K dispozícii sú dve 8-miestne kabínkové lanovky, jedna 4-sedačková lanovka, lyžiarsky vlek a dva dopravné pásy pre najmenších lyžiarov. V lete ponúka možnosti turistiky, horolezectva a horskej cyklistiky. Spoločnosť Tatry mountain resorts, a. s., pôsobí v oblasti cestovného ruchu v strednej a východnej Európe. Vlastní a prevádzkuje horské strediská, zábavné parky, golfové rezorty, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

Zdroj: noviny.sk/SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

16:45 Múmia: Hrob Dračieho cisára
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:00 Skutočné príbehy
19:10 Kinosála
19:30 Profesionáli II.
18:00 Kosti IV.
19:00 Kosti IV.
20:10 C.S.I.: Kriminálka New York III.
18:35 Okido I.
18:50 Knihy od Stonožky
18:55 Malí fidlikanti
18:15 Tajemství úspěchu
20:15 Kšeftaři
21:50 Plán útěku 2