Zuzana Čaputová sa zaujíma o verejný vývoj financií

Zuzana Čaputová sa zaujíma o verejný vývoj financií

BRATISLAVA / Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová sa zaujíma o verejný vývoj financií. V utorok rokovala s predsedom Rady pre rozpočtovú zodpovednosť Ivanom Šramkom o ich vývoji, o návrhu rozpočtu na rok 2020, o rizikách, ale aj o vývoji dlhu.

Čaputová so Šramkom diskutovali o niektorých posledných legislatívnych návrhoch, schválených v parlamente.Podľa svojho hovorcu Martina Strižinca sa prezidentka zaujíma o celý kontext. Zaujíma ju, ako sa nám darí hospodáriť, ktoré opatrenia vlády sú v zmysle udržateľnosti verejných financií zmysluplné, ktoré menej a samozrejme ju zaujímajú aj ďalšie súvisiace témy.

Ivan Šramko sa po stretnutí vyjadril, že : "Náklady v budúcnosti, ktoré budú spojené s demografiou so zastropovaním dôchodkového veku momentálne aj s prijatým minimálnym dôchodkom budú obrovské. Budúce vlády sa nebudú vedieť s nimi vysporiadať bez dramatických opatrení, pokiaľ sa nezačneme nato pripravovať už dnes.” Uviedol aj to, že Slovensko by sa malo naďalej usilovať o dosiahnutie vyrovnaného rozpočtového hospodárenia, pretože dôvodov neplnenia zámeru na vyrovnaný rozpočet je viacero. Na záver poznamenal, že najmä konsolidačné úsilie v minulosti mohlo byť lepšie.

Zdroj: noviny.sk, SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:55 Kohút na víne 2
01:25 Návštevníci 3: Revolúcia
03:30 Našli ma naši
22:40 Symfónia strachu
00:40 Umelá inteligencia
02:15 Americkí tínedžeri
23:00 Vikingovia V.
00:00 Vikingovia V.
00:55 Teória spokojnosti I.
23:30 Arthur a Minimojovia
23:55 Kúzlovanie
00:05 Ovečka Shaun II.
22:25 Borg/McEnroe
00:15 Strážce spravedlnosti I.
00:55 Lidská jatka