Komisia nás kritizuje pre korupciu. Podľa Fica je všetko v poriadku

Komisia nás kritizuje pre korupciu. Podľa Fica je všetko v poriadku

BRATISLAVA / Podľa prognózy Európskej komisie nás čaká rast cez tri percentá. Problémy však máme v korupcii a v netransparentnosti. Róbert Fico však tvrdí, že korupciu nikto nenahlasoval, aj keď na to vyzval.

Róbert Fico tvrdí, že všetko je u nás v najlepšom poriadku. Je to hodnotenie situácie na Slovensku po tom, ako sa stretol s najvýznamnejšími investormi v krajine. Nikto sa mu totiž nesťažoval. Opačný názor má Európska komisia.

Jarná prognóza Európskej komisie potvrdila, že sa nám darí. V tomto roku nás vraj čaká rast cez tri percentá. Za túto dobrú správu môžu skôr externé faktory.

Problémy v korupcii a v transparentnosti pri podnikaní sú veci, ktoré nám Európska komisia nevyčíta po prvýkrát. V názore sa zhodujú s Transparency International. Stretnutie premiéra s investormi však dopadlo lepšie ako sa čakalo. 

"Boli to konštruktívne rozhovory, vláda chce diskutovať spolu s investormi. Budú nasledovať ďalšie stretnutia, ide o to, aby sme spolu s vládou nachádzali riešenia," tvrdí Ralf Sacht, riaditeľ Volkswagen Slovakia. Na prvom spoločnom stretnutí vyzval premiér zúčastnených, aby ho pri podozrení na korupciu neváhali kontaktovať. 

"Róbert Fico presne vie, koho sa má pýtať. Ťažko si predstaviť, že by nejaký úradníček vydieral veľkú firmu," hovorí komentátor Arpád Soltész. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ - Richard Juriš

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:50 Kosti VI.
18:50 Kosti VI.
19:45 Profesionáli
18:00 Súdna sieň
19:05 Ochrana svedkov III.
20:10 Doktori III.
17:55 Arthur a Minimojovia
18:25 Labková patrola I.
18:50 SpongeBob v nohaviciach VIII.
16:55 Příšerky z vesmíru
18:30 Životy svatých 2/2
20:15 Dobrodruh Flynn