V nočnom klube v Kwangdžu sa zrútil balkón so športovcami

27.07.2019 11:09 Noviny.sk

V juhokórejskom meste Kwangdžu sa v sobotu v jednom z nočných klubov zrútil vnútorný balkón. Podľa úradov si nešťastie vyžiadalo dvoch mŕtvych a 16 zranených vrátane niekoľkých športovcov, ktorí sú v týchto dňoch v Kwangdžu na svetovom šampionáte v plaveckých športoch.

V podniku neďaleko dediny pre športovcov, kde sú ubytovaní účastníci spomenutého podujatia, sa v čase incidentu nachádzali stovky ľudí. Ako uviedla tamojšia polícia, medzi zranenými je desať cudzincov, z toho ôsmi športovci - traja Američania, dvaja Novozélanďania a po jednom Holanďanovi, Talianovi a Brazílčanovi. Ich mená však nezverejnili. Utrpeli zväčša menšie zranenia, akurát jedna americká vodnopólová reprezentantka musela podstúpiť operáciu. Podľa polície z Kwangdžu sú aj zvyšní dvaja Američania hráči vodného póla.

"Je to strašná tragédia. Naši hráči z mužských aj ženských tímov sa vybrali spoločne osláviť víťazstvo amerických žien na majstrovstvách sveta, keď došlo k tragédii v nočnom klube. Naše srdcia sú s obeťami nešťastia a ich rodinami," vyhlásil generálny riaditeľ vodnopólovej asociácie v USA Christopher Ramsey.

Neskôr sa v amerických médiách objavila správa, že zranenou Američankou je Kaleigh Gilchristová, ktorá utrpela rozsiahle zranenia dolných končatín. Ďalšími dvomi zranenými Američanmi majú byť Paige Hauschildová a Johnny Hooper, ktorým museli zašiť tržné rany.

Kapitán amerických vodných pólistov Matt Small sa s nepríjemnou skúsenosťou podelil s verejnosťou a poznamenal, že športovci sa bezprostredne snažili podať zraneným prvú pomoc. "Všetko bolo ako obvykle a odrazu sa to zrútilo doslova pod našimi nohami," vyhlásil Small.

Zdroj: SITA

TV Program

16:30 Dr. Dokonalý
17:30 NOVINY
18:00 PROSTŘENO
16:20 Simpsonovci V.
16:50 Simpsonovci V.
17:20 Najlepšie svetové videá V.
15:45 Vražedné Miami II.
16:45 Presne takto o rok II. PRMIÉRA
17:50 Súdna sieň
16:35 Macko Uško
16:45 Okido I.
17:00 Rapotáčik 2
15:35 Valerian a město tisíce planet
18:05 Rezistence
20:15 Kincsem