V nočnom klube v Kwangdžu sa zrútil balkón so športovcami

27.07.2019 11:09 Noviny.sk

V juhokórejskom meste Kwangdžu sa v sobotu v jednom z nočných klubov zrútil vnútorný balkón. Podľa úradov si nešťastie vyžiadalo dvoch mŕtvych a 16 zranených vrátane niekoľkých športovcov, ktorí sú v týchto dňoch v Kwangdžu na svetovom šampionáte v plaveckých športoch.

V podniku neďaleko dediny pre športovcov, kde sú ubytovaní účastníci spomenutého podujatia, sa v čase incidentu nachádzali stovky ľudí. Ako uviedla tamojšia polícia, medzi zranenými je desať cudzincov, z toho ôsmi športovci - traja Američania, dvaja Novozélanďania a po jednom Holanďanovi, Talianovi a Brazílčanovi. Ich mená však nezverejnili. Utrpeli zväčša menšie zranenia, akurát jedna americká vodnopólová reprezentantka musela podstúpiť operáciu. Podľa polície z Kwangdžu sú aj zvyšní dvaja Američania hráči vodného póla.

"Je to strašná tragédia. Naši hráči z mužských aj ženských tímov sa vybrali spoločne osláviť víťazstvo amerických žien na majstrovstvách sveta, keď došlo k tragédii v nočnom klube. Naše srdcia sú s obeťami nešťastia a ich rodinami," vyhlásil generálny riaditeľ vodnopólovej asociácie v USA Christopher Ramsey.

Neskôr sa v amerických médiách objavila správa, že zranenou Američankou je Kaleigh Gilchristová, ktorá utrpela rozsiahle zranenia dolných končatín. Ďalšími dvomi zranenými Američanmi majú byť Paige Hauschildová a Johnny Hooper, ktorým museli zašiť tržné rany.

Kapitán amerických vodných pólistov Matt Small sa s nepríjemnou skúsenosťou podelil s verejnosťou a poznamenal, že športovci sa bezprostredne snažili podať zraneným prvú pomoc. "Všetko bolo ako obvykle a odrazu sa to zrútilo doslova pod našimi nohami," vyhlásil Small.

Zdroj: SITA

TV Program

21:45 INKOGNITO
23:00 S PRAVDOU VON
00:15 Myšlienky vraha I.
22:35 INFORMACIE PRE TIPUJÚCICH
22:40 Zlodeji a zlodejíčkovia
00:35 Walking Dead VIII.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas I.
22:55 ŽREBOVANIE
23:10 Spackané plastické operácie III.
22:10 Pán Šanghaje
00:00 Sbal prachy a jeď
01:30 Útok na Wall Street